Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z odświeżaniem - opóźniona reakcja myszki
#10
0
(20-05-2022, 12:19)yahoob3 napisał(a): Hmmm... tu piszą o włączeniu/przełączeniu wirtualizacji: https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=315867
Spróbuj w BIOSIe zmienić ten parametr na "Hyper-V" - zgodnie z linkowanym wątkiem... a nóż widelec? Wink

EDIT:
W innym wątku, jaki tam znalazłem była mowa tylko (bez oznaczenia "SOLVED") o jakimś nowszym kernelu (tam 5.11). Sprawdź czy w EDGE, o którym pisałem wcześniej nie będzie lepiej - tam jest, co prawda jądro 5.8, ale kto wie?

Miałem to wszystko włączone. Ale odznaczałem i zaznaczałem w ustawieniach bios. Zrobiłem reset PC zapisując ustawienia, teraz wchodzę w ekran i jest możliwe 60hz, dzięki wielkie. Do tego po zmianie odświeżania myszka zaczęła pracować normalnie, dziwne.

Dodano po pewnym czasie:
W sumie wyłączyłem opcje w Biosie HDMI - CEC by po włączeniu komputera, włączało mi TV. Mogło to pomóc.

Dodano po pewnym czasie:
(20-05-2022, 19:32)SuperTux napisał(a): Są trzy opcje:

-Masz kabel o niskiej przepustowości, w takim wypadku spróbuj zaopatrzyć się w kabel HDMI 2.0

-Spróbuj włączyć w telewizorze tryb PC lub gra i jednocześnie wyłącz takie funkcje jak HDR, Deep Colour.

-Też może być to wina implementacji x11 lub sterownika Mesa, ale wątpię, bo na Fedorze nie mam takiego problemu. (Może dlatego, że Fedora ma nowsze pakiety niż systemy oparte na Debianie.)
Więc w takim wypadku musiałbyś poczekać, aż wydadzą poprawiony sterownik lub implementacje x11.

Dobra rada.

Kabel mam sprawdzony 2.1, mam 4 takie same, pod Xboxa nie ma problemu by 4k ogarnąć i 120hz.


Sterownik jednak odpadł. Tutaj w bios jakieś zgrzyty robił. Chodź nadal nie wiem co było powodem.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Problem z odświeżaniem - opóźniona reakcja myszki - przez XxLysyxX - 22-05-2022, 16:20

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości