Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nord VPN. Rozłączanie serwera w linux mint
#1
Photo 
0
Cześć. Od wielu lat korzystam z usługi Nord VPN. Od czasu kiedy korzystam z VPN występuje problem polegający na tym, że serwer z którym jestem połączony, automatycznie kończy połączenie. Problem występuje najczęściej kiedy nie pobieram danych, lub kiedy pobór danych jest mały. Bywa także, że rozłączy mi VPN, kiedy jestem w trakcie pobierania danych. Wykorzystując dział wsparcia Nord VPN pisałem do nich o tej sprawie kilkukrotnie. Rozwiązania, które były proponowane okazały się mało skuteczne. Ja sam także kombinowałem już na różne sposoby, zmieniając różne opcje połączenia.



Usługę konfiguruję poprzez menadżera sieci dodając zapisaną konfigurację. Po pobraniu ze strony : https://nordvpn.com/pl/servers/tools/ pliku z  ustawieniami, wczytuje go poprzez "import zapisanych ustawień" Po wpisaniu loginu i hasła, łączę się z danym serwerem. Samouczki dostępne na stronie jak i zaproponowane w nich rozwiązania, bardzo często okazują się nie działać w systemach linux. Nie wykorzystuje tym samym do tego celu połączeń inicjowanych przez konsolę. Za każdym razem odbywa się to poprzez menadżera sieci i zapisane wcześniej ustawienia.



Próbowałem zmieniać lub dodawać serwery DNS, zmieniać w ustawieniach połączenia numery portów i nic. W zależności od serwera i rodzaju połączenia UDP / TCP połączenie z serwerem VPN jest rozłączane. Czasami po kilkunastu czy kilkudziesięciu sekundach, czasami po kilku godzinach.



Przez jakiś czas korzystałem z systemu Windows i zalecanej przez Nord VPN aplikacji. Problem nie występował. Połączenia były cały czas aktywne, nawet przez kilka tygodni. Problem występuje wyłącznie w systemie linux. Aplikacja natywna, która niby jest do pobrania i zainstalowania nie działa. Po kliknięciu LM / Inne / Nord VPN nic się nie dzieje.



Problem występuje niezależnie od dystrybucji linuksa. Testowałem tą usługę na wielu dystrybucjach i zawsze serwery VPN się rozłączały. Aktualnie korzystam z Linux Mint UNA Cinnamone. Testowałem tą usługę także u różnych dostawców internetu i dzieje się tak samo. Podobnie z ruterami, przetestowałem kilka ruterów i to nie wina ruteru...



Poniżej link do zrzutu z ustawieniami, może komuś przyjdzie do głowy jak ten problem rozwiązać.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/f95df9f056d319dd
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Nord VPN. Rozłączanie serwera w linux mint - przez kruger84 - 04-08-2022, 08:46

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości