Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problemy z bluetooth i klawiaturą. Linux Mint 21
#1
0
Witam.

Zainstalowałem system na najnowszym laptopie (Asus ZenBook 13 OLED) z Ryzen 5 najnowszego mint 21 i zaczęły się pierwsze problemy. Instalator i wersja LIVE działały prawidłowo. Po instalacji nie działała klawiatura, ale zrobiłem aktualizację i wszystko zaczęło śmigać aż miło. Do pierwszego restartu. Zauważyłem dwa problemy, które całkowicie wykluczają używanie systemu:

1) Problemy z bluetooth. Otóż, są spore problemy ze sparowaniem urządzeń. Udaje się je sparować po kilku- kilkunastu próbach. Po restarcie całą operacje trzeba powtórzyć. 
2) Niemałe problemy są też z klawiaturą. Ta raz działa, a raz nie. Jak juz uruchomi się bez działającej klawiatury w żaden sposób nie można z zmusić jej do działania. Natomiast jak już uruchomi się z działającą klawiaturą zazwyczaj nie ma z nią większych problemów. 

Przy czym na najnowszym ubuntu 22.04 LTS komputer działa prawidłowo (no, może niewielkie problemy z klawiaturą też są, ale tyczą się raczej funkcji dodatkowych - nie można ich wyłączyć). W czym może być problem z takim działaniem urządzenia, oraz czy jest jakaś możliwość naprawienia w/w problemów?

Pozdrawiam.
Jakub M
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Problemy z bluetooth i klawiaturą. Linux Mint 21 - przez Qqlin - 05-08-2022, 08:27
RE: Problemy z Linux Mint 21 - przez kruger84 - 05-08-2022, 11:01
RE: Problemy z Linux Mint 21 - przez Qqlin - 05-08-2022, 20:58

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości