Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie da się usunąć jądra z powodu uszkodzonych pakietów
#5
0
Maciek7777
Witam  Okazało się to być bardzo proste. W synaptic były 3 pakiety linux-headers-5.4.0-121-122 do aktualizacji, więc zaznaczyłem je do usunięcia tylko (bez całkowitego usunięcia). Po tym zabiegu pakiety oznaczone linux-headers-5.4.0-121 mogłem już usuwać bezproblemowo. Dziękuję! Smile

MichałM
Zawsze da się usunąć pakiet, ale nie jest to zalecane. Czasem jest to sam błąd pamięci podręcznej -> wystarczy dać odśwież i pobierze nowe informacje z serwerów, nie wiem kiedy został wydany pakiet, może jeszcze się nie zsynchronizowało/błąd połączenia itp. Masz działającego Synaptica i wyskakuje taki komunikat, to w większości przypadków powinien pokazywać się w domyślnym widoku (status) wpis pokazujący jakie pakiety są uszkodzone (ewentualnie w zainstalowanych będą miały czerwony kwadrat), może to też być spowodowane jakimiś zablokowanymi pakietami (analogicznie będą miały kwadrat z kłódką). Ogólnie po własnych przygodach odradzam posiadanie pakietów linux*generic bez numerków, bo potrafią robić niezły bajzel - lepiej nie aktualizować tylko z powodu innej wersji, ale po przejrzeniu zmian.


Wiadomości w tym wątku
RE: Nie da się usunąć jądra z powodu uszkodzonych pakietów - przez Maciek7777 - 12-11-2022, 00:24

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości