Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zabezpieczenie Systemu [jakiś w miarę prosty sposób zrobienia obrazu systemu]
#1
0
Siemka wszystkim tak jak w tytule kolejna zagwozdka.Może pokrótce opiszę problem/zagadkę. Mam na dysku Home w trybie rsync zrzut pełny (Dwa zrzuty Ubuntu 22.10 i Fedorę 37 zrobiony chyba po instalacji i upgradzie aptek). Jest to zrzut rozruchowy także Pełne z opcją dodaj Wszystkie pliki nowe do root.
  Wczoraj bawiłem się snapami niesprawnymi z Ubuntu Firefox i keepassxc integracja (raz udało mi się zainstalować że działala z czarami xde-desktop-integratoon i gnome-shell tak czy owak nie wyszło. Wkurzyłem się i zamiast dać autoclean, dałem autoremove, żeby przeinstalować te dwie wtyczki, żeby Firefox wykrył nativ-message, co mi się raz udało parę miechów temu ustawić ale zmieniałem distro.... Efekt końcowy był taki, że owszem odinstalowal xde-desktop-integratoon, ale początku agnol za sobą także Gnome-sesionn i parę innych, co rozwaliło mi system. Po reboocie stanął i nic tylko reinstalacja z ubeka... Myślałem, że się sorki.....
 Ale, że ja stary wyga przypomniałem sobie o time shift...no to se pomyślałem czas nadszedł ten Odpowiedni.... Udało mi się uruchomić menu grub2 i dałem recovery, później opcja root gdy pojawił się hash. Zapodalem timeshift --list i wybrałem najświeższa migawkę ale ta z Ubuntu (partycji root nie czyściłem wcześniej) no i dałem: timeshift --snapshoot (tu numer z datą) --target (swój napęd root ). Pytał o zatwierdzenie dwa razy i czy gruba2 reinstalować (ja tak z tym, że gruba2 dwa przeniosłem na oddzielna partycje boot kl, którą mam tak dla świętego spokoju żeby nie był na root, jak by się coś wydarzyło kiedyś). Przeliczył se wszystko, synchro plików zrobił, reinstalkw z przeniesieniem grub2 także i reboot i Start...

 I wszystko działa i na swoim miejscu i Git.

I teraz mam właściwe pytanie czy jak bym kiefyś zrobił z live format root i przywrócił bym Fedorę 37 czy odpali?Czy nie muszę formatować tylko wskazać napęd root a ten programik sam swoje zrobi łącznie z formatem?


Z uwagi na przepis punktu 2.10 Regulaminu forum...
Zmiłuj się Waćpan! Purystą językowym do cna nie jestem, ale od tego powyżej rozbolały mnie resztki zębów.
Zainstaluj sobie w przeglądarce (albo go nie usuwaj, bo jest domyślnie zainstalowany) słownik. /YB3


Dodano po pewnym czasie:
Sorry.Pisałem z Androida...
Można Zamknąć.Ale dobrze by było jak ktoś obeznany z timeshiftem by wrzuciłbtu jakiś konkretny link do jakiegoś tutka,czy opisu.Chodzi o to że wasz live po zbootowaniu i odpaleniu timeshift wykracza o domontowaniu jakiś partycji(nie wskazuje jakich),jak gotowy zrzut-snspshot mu wskazywałem.Docelowalo do Ubuntu powrociłem,bo Live-Kinetik jakoś po doinstalowanie timeshift na live nie pluł o żadne partycje montowania tylko przywricił Fedorę,ale z błędami nie bootowała,no to poprostu zainstalowałem Ubuntu,a że snapahota przywrucilem sobie cały jego Upgrade ok 1 GB plus kodeki i ustawienia .
Także jeszcze raz Temat Można Zamknąć.
Ale byłbym wdzięczny za link do jakiegoś rzeczowego opisu tej procedury,byłem na Git-Timeshifta nic ciekawego nie znalazłem tak samo na forum angielskim Minta...Coś tam było że można nawet recovery robić bezproblemu z Grub2 ,ale bez konkretów jak zwykle....
Wystarczyła minmetoda Prób i Błedów i doszedłem (straciłem całą noc wczoraj na to)...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Zabezpieczenie Systemu [jakiś w miarę prosty sposób zrobienia obrazu systemu] - przez Xvistak - 13-03-2023, 17:11

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości