Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Playonlinux - pomoc w instalacji programów
#5
0
(15-05-2019, 00:48)CSAT napisał(a): Nie rozumiem też, co mam zrobić przy 64 bitowym systemie. Na stronie, którą podałeś jest info:
- Create a clean 32 bit wineprefix for Office 2010 (use WINEARCH=win32 if on a 64 bit system).

Czy to znaczy, że wystarczy wpisać komendę: WINEARCH=win32 w terminalu?
Zrobiłem tak i usunąłem w Palonlinux wszystkie Wine 32bitowe, a zainstalowałem 4.8 i 3.0.2 64bitowe.
Przy próbie instalacji Playonlinux i tak instaluke Wine 3.0.2 32bitowy.


Dodam jeszcze, że jeśli chcesz tego office'a zainstalować przez Playonlinux, to nie trzeba tworzyć prefiksu samodzielnie, Playonlinux sam automatycznie tworzy oddzielny prefiks dla każdej gry/aplikacji którą przez niego instalujemy. Natomiast co do tego, że Playonlinux i tak instaluje Wine 3.0.2 32-bitowe to dlatego, że jak zernąłem sobie w skrypt do tego Office'a, to właśnie ta wersja jest wybrana i choćbyś nie wiem ile samodzielnie wine'ów doinstalował czy jak napisałeś wcześniej wszystkie wykasował, to Playonlinux i tak doinstaluje wine który jest ustawiony w danym skrypcie. Ale to dobrze, bo znaczy, że na tej wersji wine zostało to przetestowane i na pewno będzie prawidłowo działać, więc nie ma potrzeby tego zmieniać ( choć potem oczywiście można, ba, nawet można sobie lokalnie ściągnąć ten skrypt i zmienić wersję wine, ale po co? )

Natomiast gdybyś chciał samodzielnie sobie zainstalować tą aplikację w "czystym" wine, to faktycznie też warto stworzyć oddzielny prefix, ale wpisanie w terminalu komendy "WINEARCH=win32" nie wystarczy, ta komenda tylko ustawia odpowiednio zmieną o nazwie WINEARCH, a samo wine podczas działania sprawdza czy taka zmienna jest w systemie i jeśli jest to odpowiednio ją wykorzystuje. Aby utworzyć prefix 32bitowy należy użyć takiej konstrukcji "WINEARCH=win32 WINEPREFIX=/tutaj_sciezka_do_lokalizacji_gdzie_ma_zostac_utworzony_prefix winecfg". Dla przykładu tak wyglądałaby komenda utworzenia prefiksu o nazwie office2010 w katalogu domowym użytkownika z loginem csat a dalej w katalogu prefiksywine/office2010: 
Kod:
WINEARCH=win32 WINEPREFIX=/home/csat/prefiksywine/office2010 winecfg

Po tej operacji mamy tylko czysty 32 bitowy prefiks i aby dalej na nim działać, to za każdym razem trzeba podawać WINEPREFIX=/home/csat/prefiksywine/office2010 i potem komendę jaką chcemy wykonać.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Playonlinux - pomoc w instalacji programów - przez CSAT - 12-05-2019, 19:10
RE: Playonlinux - pomoc w instalacji programów - przez CSAT - 15-05-2019, 00:48
RE: Playonlinux - pomoc w instalacji programów - przez jury - 15-05-2019, 09:25
RE: Playonlinux - pomoc w instalacji programów - przez CSAT - 16-05-2019, 10:00
RE: Playonlinux - pomoc w instalacji programów - przez jury - 16-05-2019, 16:58
RE: Playonlinux - pomoc w instalacji programów - przez CSAT - 16-05-2019, 22:43
RE: Playonlinux - pomoc w instalacji programów - przez jury - 17-05-2019, 05:00
RE: Playonlinux - pomoc w instalacji programów - przez CSAT - 19-05-2019, 23:09

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości