Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Playonlinux - pomoc w instalacji programów
#10
0
Dzięki, PrtSc działą i kopiuje do schowka.

Ma ktoś może jakiś pomysł, jak rozwiązać problem połączenia się z plikami .pst?
Co mogę/powinienem sprawdzić, dlaczego nie mogę powiązać Office lub utworzyć nowego .pst?

P.S.
Pomyślałem, że problem może wynikać z nieprawidłowego montowania partycji?
Mam w fstab, taki zapis - mam SSD podzielona na partycje:
UUID=55K4H4335FG0S4S0 /media/UZYTKOWNIK/NAZWA_DYSKU ntfs-3g rw,users,auto 0 1 /swapfile none swap sw 0 0
Nie wiem, co to za parametru 0 1 lub 0 0

Nie ogarniam linuxa, kiedyś troszkę bawiłem się w enigmę2 w DVB/na linuxie i pomyślałem, że może tutaj w PC muszę jakoś skonfigurować samba?

Będę wdzięczny za pomoc.

Dodano po pewnym czasie:
Nie mogę edytować poprzedniego postu, więc pisze jeden pod drugim.

Męczę temat Offica w POL i chyba powoli zaczyna rozumieć, jak on działa.

Po instalacji Offica w POL tworzony jest dysk wirtualny Office2010 widoczny w Linuxie, jako C:
Abym został dobrze zrozumiany nazwę go C: (LinuxWirtualny)

Kiedy uruchamiam Windowsa (jest na 1 partycji) dysk C: widzi, jako główny, na którym zainstalowany jest Windows.
Abym został dobrze zrozumiany nazwę go C: (Windows)

Pisałem, że mam problem z otwarciem lub utworzeniem .pst, ponieważ przy próbie założenia konta lub otwarcia istniejącego .pst POL otwierał mi katalog umiejscowiony na dysku C: (Windows)
Wyświetla się komunikat:
Kod:
Nie można uzyskać dostępu do określonego urządzenia, pliku lub ścieżki. Mogły zostać usunięte, są używane występują problemy z siecią lub nie masz wystarczających uprawnień do dostępu. Zamknij wszystkie aplikacje używające tego pliku i próbuj ponownie [OK]

Kiedy tworzę nowy lub chcę otworzyć istniejący .pst i jest on w ścieżce wirtualnej C: (LinuxWirtualny) lub na partycji Linux-a, nie mam problemu z działaniem Offica.

Nie ukrywam, że chciałem, aby Office 2010 pod Linxem i Windowsem pracowały na tym samym pliku .pst

Czy jest możliwość, aby POL miał uprawnienia dostępu rw do katalogu fizycznego C: (Windows)?
Ewentualnie, czy jest możliwość stworzenia jakiejś specjalnej partycji, do której dostęp na prawach rw będzie z poziomu POL i Windowsa?

Dodano po pewnym czasie:
(19-05-2019, 23:09)CSAT napisał(a): Dzięki, PrtSc działą i kopiuje do schowka.

Ma ktoś może jakiś pomysł, jak rozwiązać problem połączenia się z plikami .pst?
Co mogę/powinienem sprawdzić, dlaczego nie mogę powiązać Office lub utworzyć nowego .pst?

P.S.
Pomyślałem, że problem może wynikać z nieprawidłowego montowania partycji?
Mam w fstab, taki zapis - mam SSD podzielona na partycje:
UUID=55K4H4335FG0S4S0 /media/UZYTKOWNIK/NAZWA_DYSKU ntfs-3g rw,users,auto 0 1 /swapfile none swap sw 0 0
Nie wiem, co to za parametru 0 1 lub 0 0

Nie ogarniam linuxa, kiedyś troszkę bawiłem się w enigmę2 w DVB/na linuxie i pomyślałem, że może tutaj w PC muszę jakoś skonfigurować samba?

Będę wdzięczny za pomoc.

Dodano po pewnym czasie:
Nie mogę edytować poprzedniego postu, więc pisze jeden pod drugim.

Męczę temat Offica w POL i chyba powoli zaczyna rozumieć, jak on działa.

Po instalacji Offica w POL tworzony jest dysk wirtualny Office2010 widoczny w Linuxie, jako C:
Abym został dobrze zrozumiany nazwę go C: (LinuxWirtualny)

Kiedy uruchamiam Windowsa (jest na 1 partycji) dysk C: widzi, jako główny, na którym zainstalowany jest Windows.
Abym został dobrze zrozumiany nazwę go C: (Windows)

Pisałem, że mam problem z otwarciem lub utworzeniem .pst, ponieważ przy próbie założenia konta lub otwarcia istniejącego .pst POL otwierał mi katalog umiejscowiony na dysku C: (Windows)
Wyświetla się komunikat:
Kod:
Nie można uzyskać dostępu do określonego urządzenia, pliku lub ścieżki. Mogły zostać usunięte, są używane występują problemy z siecią lub nie masz wystarczających uprawnień do dostępu. Zamknij wszystkie aplikacje używające tego pliku i próbuj ponownie [OK]

Kiedy tworzę nowy lub chcę otworzyć istniejący .pst i jest on w ścieżce wirtualnej C: (LinuxWirtualny) lub na partycji Linux-a, nie mam problemu z działaniem Offica.

Nie ukrywam, że chciałem, aby Office 2010 pod Linxem i Windowsem pracowały na tym samym pliku .pst

Czy jest możliwość, aby POL miał uprawnienia dostępu rw do katalogu fizycznego C: (Windows)?
Ewentualnie, czy jest możliwość stworzenia jakiejś specjalnej partycji, do której dostęp na prawach rw będzie z poziomu POL i Windowsa?

Problem rozwiązany.
Nie miałem uprawnień do plików .pst ze względu na niepoprawne parametry przy montowaniu partycji.
W /etc/fstab miałem zapis:
UUID=XXXXXXX /media/UŻYTKOWNIK/Dane ntfs-3g rw,user,auto 0 0 /swapfile none swap sw 0 0

po zmianie na:
UUID=XXXXXXX /media/UŻYTKOWNIK/Dane ntfs-3g defaults,locale=pl_PL.UTF-8 0 0 /swapfile none swap sw 0 0

wszytko działa poprawnie.

Dzięki za pomoc Smile
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Playonlinux - pomoc w instalacji programów - przez CSAT - 12-05-2019, 19:10
RE: Playonlinux - pomoc w instalacji programów - przez CSAT - 15-05-2019, 00:48
RE: Playonlinux - pomoc w instalacji programów - przez jury - 15-05-2019, 09:25
RE: Playonlinux - pomoc w instalacji programów - przez CSAT - 16-05-2019, 10:00
RE: Playonlinux - pomoc w instalacji programów - przez jury - 16-05-2019, 16:58
RE: Playonlinux - pomoc w instalacji programów - przez CSAT - 16-05-2019, 22:43
RE: Playonlinux - pomoc w instalacji programów - przez jury - 17-05-2019, 05:00
RE: Playonlinux - pomoc w instalacji programów - przez CSAT - 19-05-2019, 23:09

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości