Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mint, TC+Luks, problem ze SWAP
#3
0
Dziękuje za odpowiedź.
Z tym kontenerem, to wypróbuję później. Tylko da radę w ten kontener wrzucić partycje z dwóch dysków.??
Co do szyfrowania, no właśnie nie miałem okazji się tym wcześniej bawić i mam wiele niewiadomych.
Piszesz o nagłówku,to lepiej Linuxa w takim układzie postawić na zwykłym HDD?
I jak ma się sprawa z hibernacją? Czytałem różne teksty nt i w sumie mam mętlik. Czy wyłączyć hibernację, czy zostawić. W sumie mega mi się podoba hibernacja, bo system wstaje w kilka sekund, czego o ponownym uruchamianiu nie mogę powiedzieć. Nie wiem czy to wina szyfrowania, czy tego SSD. Muszę wypróbować na Goodram, bo mam tę drugi SSD na testy.
Procek to AMD 8 rdzeni z pełnym wsparciem dla aes i 4 GB RAM ( ramy będą dołożone).
Ale ogolenie po wpisaniu hasła szyfrującego partycje / myśli i myśli.... Po czym pyta o hasło do home, i znowu myśli, zanim pojawi się okno logowania do systemu. Co ciekawe na wirtualnej w virtualbox idzie o niebo lepiej.

Mam tylko opcje fizyczny wolumin do szyfrowania, i to właśnie wybieram od samego początku.
Czy utworzyc gparted lvm pv i tam dopiero podpinać partycje dla /, /SWAP i /home. Bo chyba lvm pozwala na łączenie partycji z kilku dysków.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Mint, TC+Luks, problem ze SWAP - przez lexmark - 17-05-2019, 12:58
RE: Mint, TC+Luks, problem ze SWAP - przez morfik - 17-05-2019, 14:54
RE: Mint, TC+Luks, problem ze SWAP - przez lexmark - 17-05-2019, 19:56
RE: Mint, TC+Luks, problem ze SWAP - przez morfik - 17-05-2019, 20:50
RE: Mint, TC+Luks, problem ze SWAP - przez lexmark - 17-05-2019, 23:28
RE: Mint, TC+Luks, problem ze SWAP - przez morfik - 19-05-2019, 22:36
RE: Mint, TC+Luks, problem ze SWAP - przez lexmark - 26-05-2019, 09:34

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości