Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instalacja Mint'a krok po kroku
#1
Question 
0
Z góry przepraszam, że nie szukałem bardziej wnikliwie lecz na tę chwilę nie znalazłem odpowiedniego poradnika.

Instalacja Mint'a z pendrive jest i wiem co zrobić. Nie widzę natomiast prostych instrukcji odnośnie późniejszego robienia partycji GParted. Kiedy je robić? Tzn przed instalacją czy po czy w trakcie? Instalowałem już jak wiecie Mint'a na jednej z partycji i śmiga. W ten jednak sposób nie musiałem tworzyć tych partycji na nowo. Teraz gdy myślę, o wywaleniu okienek całkowicie i postawienia jednego Minta na cały dysk to jednak takie "krok po kroku" bardzo się przyda. Marzy mi się takie właśnie krok po kroku.. proste jak budowa cepa.

1. Posiadanie instalatora Minta na pendrive i uruchomienie lapa z pendrive.
2. Wybór instalacji Minta a w następnym menu wybór wyczyszczenia całego dysku i instalacja Minta (oczywiście backup danych (zdjęcia, filmy itd) już dawno zrobiony)
3. Co dalej? 

Będzie miło jeśli napiszecie co będzie i na co mam się przygotować oraz w którym momencie użyć tego GParted by zrobić partycję (ponoć 100GB na system to nawet za dużo) Oraz jeśli mam te 4GB Ramu to czy ten cały SWAP jest potrzebny a jeśli tak to proszę też o instrukcję jak to zrobić :-)

PS: Proszę nie bijcie mnie za taki post.. naprawdę nie robię tego celowo a forum jest od pomocy i wsparcia tak więc proszę o takie wskazówki krok po kroku. A jeśli już jest taki post to proszę na spokojnie podesłać mi link :-)
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Instalacja Mint'a krok po kroku - przez InfiniteLove - 21-05-2019, 18:42
RE: Instalacja Mint'a krok po kroku - przez dedito - 21-05-2019, 18:56
RE: Instalacja Mint'a krok po kroku - przez yahoob3 - 21-05-2019, 21:09
RE: Instalacja Mint'a krok po kroku - przez Karpiu - 21-05-2019, 22:22
RE: Instalacja Mint'a krok po kroku - przez dedito - 22-05-2019, 06:39
RE: Instalacja Mint'a krok po kroku - przez dedito - 22-05-2019, 13:41
RE: Instalacja Mint'a krok po kroku - przez Aal - 22-05-2019, 19:22

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości