Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak bezpiecznie przeinstalować Minta?
#2
Wink 
0
(09-07-2019, 23:19)AndrzejB napisał(a): Cos się dzieje z komputerem, na firmowym laptopie dość często zawiesza się Linux Mint. Czasem widać jak mysz przesuwa się w spowolnionym tempie, mam nadzieję że to nie wirtus.
Chiciałbym przeinstalowac na najnowszego Minta, ale mam tam sporo rzeczy: klucze ssh do gita, skonfigurowaną pocztę firmową, firmowego VPN,sieć wifi,licencje programów, trzeba by zapisać katalog domowy?
Najlepiej bym chciał podzielić na partycje, zainstlować na drugiej partycji, poinstallować tam wszystko, jak by chodziło, to usunąć pierwszą i całe jej miejsce przeznaczyć do drugiej - jak to zrobić?

Rozumiem, że instalowałeś z automatu i nic ręcznie sobie nie ustawiałeś? Tak w sumie najlepiej. Wrzuć płytkę/pena z nową wersją Minta i rozpocznij instalowanie. Zawsze się pyta, czy ma obok innego systemu zainstalować, zamiast tego systemu, czy ma być szyfrowanie partycji (nie jestem pewien, bo z tego ostatniego nigdy nie korzystałem). Zainstalować system, później to co tam sobie chcesz na nim postawić, zrobić migawkę systemu, walnąć formata, system na czysto, a później z migawki odtworzyć. Niech inni się wypowiedzą, pewnie da się inaczej, ale ja bym tak kombinował.

A co do tego pokazu slajdów, to co masz tam za środowisko graficzne? Być może mało pamięci, grafika nie wyrabia, bo to mi przypomina próbę odpalenia Linuxa z KDE na netbooku z Atomem i 2 GB RAM. Big Grin Poczekaj, co starszyzna plemienna powie.


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak bezpiecznie przeinstalować Minta? - przez Ender - 09-07-2019, 23:42

Skocz do:
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości