Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Awaryjne kopiowanie za pomocą LiveCD.
#1
0
Witam.

Od niecałego roku na komputerze w pracy korzystam z Linux Mint wersja 19 (na bieżąco aktualizowana). Prawdopodobnie po aktualizacji, przy kolejnym włączaniu komputera system przestał się uruchamiać. Przywracanie za pomocą TimeShift w niczym nie pomogło więc zdecydowałem się na reinstalację systemu. Najpierw jednak chciał bym skopiować dane z konta użytkownika (pliki i katalogi). Posiadam płytę LiveCD z instalacji Linux Mint. Po uruchomieniu z niej komputera mam dostęp do katalogu użytkownika i teoretycznie mógłbym go skopiować. Niestety w praktyce prawdopodobnie wszystkie dostępne nośniki są zablokowane przed zapisywaniem. W komputerze mam drugi dysk z systemem Windows 7 i początkowo na niego próbowałem wykonać kopię. Następnie kopię próbowałem wykonać na pendrive’a ale z tym samym skutkiem. Linuxa używam od niedawna, głównie do pisania dokumentów, przeglądania internetu i projektowania w FreeCAD. Słabo znam się na terminalu więc gdybym musiał z niego skorzystać to prosiłbym o bardzo dobrze wytłumaczoną instrukcję przedstawiającą krok po kroku co wpisać by te dane w możliwie najprostszy sposób skopiować.


Wiadomości w tym wątku
Awaryjne kopiowanie za pomocą LiveCD. - przez Segan - 07-09-2019, 03:09
RE: Awaryjne kopiowanie za pomocą LiveCD. - przez Segan - 09-09-2019, 09:52

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości