Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dysk zewnętrzny USB - problem z montowaniem
#1
0
                                                            WITAM w pierwszym poście na tym forum  Smile

   Mam następujący problem. Podłączyłem dysk zewnętrzny do komputera z Linuxem i wyskakuje mi komunikat jak na załączonym zdjęciu.
Dysk twardy znajdujący się się w środku był kiedyś częścią macierzy ZFS systemu serwerowego freeNAS, w którymś momencie rozmontowałem te dyski, pomyślnie każdy z nich sformatowałem do NTFC i służą one do dziś jako baza danych we wspomnianym linuxowym komputerze, za wyjątkiem tego właśnie jednego, który nie może być prawidłowo rzez Linux zidentyfikowany.
   Dodam jeszcze, że w starszych wydania Minta czy Ubuntu, których używałem, nie było tego problemu, dopiero gdzieś od 17.2 bodajże, problem ten się pojawił.
   Co ciekawe, po podłączeniu tegoż dysku do laptopa z Windowsem 10, wszystko jest w jak najlepszym porządku, katalogi i pliki są widoczne, można nań kopiować i przenosić cokolwiek, słowem pełna funkcjonalność.
   
Proszę o poradę co zrobić, żeby ten dysk i jego zawartość była widoczna za co z góry dziękuję.


   
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Dysk zewnętrzny USB - problem z montowaniem - przez jarek_w - 21-09-2019, 16:37

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości