Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niestabilne i wyjątkowo wolne łącze WIFI
#1
0
Cześć, mój problem dotyczy głównie spadku prędkości pobierania. Na maszynie z windą prędkość pobierania programu z steama oscyluje w okolicach 10 MB/s - poza steamem również. Komp z Linuxem z jakiegoś powodu ogranicza prędkość do okolic 50 kbps, jak ma lepszy dzień to nawet będzie te 600 kbps w porywach do 3 Mb [mega bity - *nie* bajty]. Sytuacja jest globalna, dotyczy zarówno steama, jak i przeglądarki czy repozytorium. W dodatku czasem połączenie świruje i gubi sieć - to niemniej dzieje się bardzo rzadko i nie na sieci domowej.

Próbowałem rozwiązać problem na własną rękę i najlepszy efekt jaki do tej pory uzyskałem, był konsekwencją wyłączenia wsparcia dla IPv6 [stronka tu, patrz punkt 4].
Efekt? Maksymalna prędkość pobierania skoczyła do okolic 1 MB, możne nawet 1,6 - ale też średnio stabilnie działało.

->Tutaj mały disclaimer: nie wyłączyłem supportu trwale [czytaj: nie ingerowałem w żadne pliki], ponieważ:
a) robiłem to w ramach testu
b) system użytkuję jako daily i byłbym całkiem zły gdyby nagle się wszystko zesrało i musiałbym stawiać system na nowo...
c) ...a jest to całkiem prawdopodobne, ponieważ nie mam pojęcia co robię.

I tak, żyję sobie w świecie kilobitów na sekundę. Proszę o pomoc i z góry za nią serdecznie dziękuję. 

[Laptok to: *klik*]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Niestabilne i wyjątkowo wolne łącze WIFI - przez PurpleSpedophile - 29-10-2019, 22:28
RE: Niestabilne i wyjątkowo wolne łącze WIFI - przez PurpleSpedophile - 31-10-2019, 18:45
RE: Niestabilne i wyjątkowo wolne łącze WIFI - przez PurpleSpedophile - 31-10-2019, 19:44
RE: Niestabilne i wyjątkowo wolne łącze WIFI - przez PurpleSpedophile - 31-10-2019, 20:35
RE: Niestabilne i wyjątkowo wolne łącze WIFI - przez PurpleSpedophile - 31-10-2019, 21:49
RE: Niestabilne i wyjątkowo wolne łącze WIFI - przez PurpleSpedophile - 01-11-2019, 11:37

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości