Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gry na Linuksie
#21
0
Do tej pory jak coś miało wersję linuxową to zwyczajnie pobierałem paczkę i stawiałem w systemie, bez używania steama (tylko jako sklep).
Także nie bardzo wiem co o tym myśleć, nie instalowałem tego na razie u siebie bo aż tak mi to nie potrzebne. Sama idea odpalania appek w kontenerach (chyba fedora tak ma) jakoś nie bardzo do mnie trafia.
-------------
MSi GV72-8RE | Mint 19.1 | kernel 4.15.0-156-generic x86_64 | Mate 1.20.1 | Nvidia GeForce GTX 1060 + Intel
Odpowiedz
#22
0
Witam, czy ktoś może napisać jak śmiga (o ile śmiga) pes 2020? Chciałbym przerzucić się z windy na Minta ale warunkiem koniecznym jest właśnie pes bo to jedyna gra w którą gram od czasu do czasu ?
Odpowiedz
#23
0
Niby dobrze działa jak pokazuje tu filmik użytkownika -->
https://youtu.be/oeow3cPIa6s, jednak sporo mówi że słabo działa na wersji Steam (Proton), musiałbyś sam sprawdzić.
Odpowiedz
#24
0
Czyli jak działa słabo na wersji steam (proton) to jak inaczej? Sorry ale jestem całkiem zielony. Stawiałem linuxa ale za doświadczonego to się nie uważam.
Odpowiedz
#25
0
Można mieć też wersję z innej platformy (np. GOG) lub kupioną wersję pudełkową.
https://www.protondb.com/app/996470
Odpowiedz
#26
0
Z tego co widzę na tej stronie protony to większość komentarzy jest z problemami... :/ czyli chyba zostaje odpuścić :/ szkoda bo linuks świetna sprawa i chciałem na stałe się przerzucić ale w takim wypadku będzie trzeba zrezygnować
Odpowiedz
#27
0
Albo możesz obadać wariant B, giera na windowsa, ze steama (bo pewnie taką masz), odpalona przez lutrisa.
-------------
MSi GV72-8RE | Mint 19.1 | kernel 4.15.0-156-generic x86_64 | Mate 1.20.1 | Nvidia GeForce GTX 1060 + Intel
Odpowiedz
#28
0
A propos gier na Linuksie:

PlayOnLinux. Tam możesz pobrać najnowszy Wine dla wersji 32 i 64 bitowych, a potem uruchomić grę.

CrossOver.

Można też pograć na wirtualnej maszynie z Windowsem, ale najlepiej z wykorzystaniem dwóch kart graficznych (PCI-E Passtrough i technologia VT-d, Lucid Virtu MVP).


Inne opcje, to Lutris i steam ProtonDB.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz
#29
0
Najnowsze wersje wine są na stronach projektu wine.
CrossOver jest płatny.

Kwestia wirtualki z dodatkowymi kartami graficznymi, no ok, tylko wątek jest jednak o graniu na Linuksie i te dodatkowe karty aby pograć ... chociaż temat warty rozeznania.
Pytanie czy przeprowadziłeś jakieś testy w tym temacie?

Lutris i Proton był już wymieniany w wątku.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości