Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Terminal się nie włącza
#1
0
Panowie i Panie, mam kolejny problem. Prawie od początku nie chciały mi się uruchamiać różne rzeczy typu "Menadżer oprogramowania". W sumie nie przykładałem do tego większej wagi bo Linuxa zainstalowałem na razie tylko do zabawy i małej nauki. 
Dziś chciałem zmienić kolejność systemów w programie rozruchowym bo rodzinka trochę marudzi że domyślnie jest Linux a że korzystają z Windowsa to muszą uważać aby Linux sam się nie włączył.
I tu pojawił się główny problem bo nie można włączyć Terminala. 
Klikam na Terminal i podobnie jak z Menadżerem Oprogramowania, system coś tam działa na początku po czym nic nie następuje. 
Co mogę z tym zrobić? Miałem chęć już wywalić Linuxa ale też nie jest to takie proste a nie chce mi się też przeinstalowywać od nowa Windowsa.
W systemie nic do tej pory nie kombinowałem, nic dodatkowego nie instalowałem, jest praktycznie dziewiczy więc skąd te problemy i jak je rozwiązać?
Odpowiedz
#2
1
Better response on post RE: Terminal się nie włączaPrzeinstalowanie Windows nie jest konieczne: https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=8

Terminal w ogóle nie chce się włączyć? Żadna ikonka nie działa? W menu też?
Spróbuj nacisnąć Ctrl+Alt+T.
Odpowiedz
#3
0
Właśnie nie działa żadna ikona a dodatkowo chciałem zmienić godzinę oraz ustawić dokładnie strefę czasową na Warszawę i kiedy klikam na zmianę miasta otwiera się lista miast europejskich po czym szybko znika wraz z wcześniejszym oknem z godziną i kalendarzem. Na dziś już skończyłem zabawę bo komp stoi w pokoju dzieci ale jutro wypróbuję jeszcze ten skrót klawiszowy. Wszystko instalowałem z dwa miesiące temu czyli nowy dysk SSD, najpierw Windows 7 a następnie Mint z pamięci USB wcześniej pobrany ze strony Minta.
Odpowiedz
#4
1
Better response on post RE: Terminal się nie włączaNie usuwałeś może jakichś plików z katalogu domowego? Albo doinstalowałeś może dodatkowe środowisko graficzne?
Odpowiedz
#5
0
Zupełnie nic, na tym kompie na tego linuxa wchodziłem może z 5 razy i przeważnie przeglądałem tylko internet na wbudowanej przeglądarce. Jedynie co zrobiłem ponadto to praktycznie na samym początku zmieniłem układ klawiatury i hasło administratora.
Odpowiedz
#6
1
Better response on post RE: Terminal się nie włączaSpróbuj uruchomić z Menu program Synaptic, wyszukaj paczkę "gnome-terminal", zaznacz ją do ponownej instalacji i wykonaj. Jeśli po tym terminal się uruchomi, to w końcu coś będzie można zrobić Smile

EDIT:
OK, po małych poszukiwaniach, wygląda na to, że nabruździła zmiana języka (https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=280655).
W synapticu przeinstaluj pakiet locales.
W ustawieniach języka kliknąłeś na "zastosuj dla całego systemu"? I czemu nie instalowałeś systemu od razu po Polsku? Smile
Odpowiedz
#7
0
Dzięki za wszystkie sugestie Smile To w sumie moje początki z linuxem a że zawsze trochę mało czasu i jestem jeszcze z czasów jedynego języka rosyjskiego więc angielskiego się nie uczyłem to czasem można coś tam przeoczyć Smile
Odpowiedz
#8
1
Better response on post RE: Terminal się nie włączaNie Ty jeden miałeś tylko rosyjski Smile
Chrome, np. ma fajny przycisk "Tłumacz", z którego chętnie i często korzystam.
Odpowiedz
#9
1
Better response on post RE: Terminal się nie włącza
(29-05-2019, 11:17)yahoob3 napisał(a): Nie Ty jeden miałeś tylko rosyjski Smile
Chrome, np. ma fajny przycisk "Tłumacz", z którego chętnie i często korzystam.

Ale tłumacz to chyba jest usługa googla?
Odpowiedz
#10
1
Better response on post RE: Terminal się nie włączaTwój Mint ma tak wiele problemów że warto by było ponownie go zainstalować.
Sprawdź czy plik ISO nie został uszkodzony podczas przesyłania, jeśli nie zrobiłeś tego poprzednio: >> Linux Mint 19.1 - instalacja
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości