Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy Polski kanał o tematyce Linuksa / Open Source na YouTube zaprasza.
#1
0
Cześć. Po pierwsze jeżeli post ten łamie w jakikolwiek sposób zasady forum to z góry przepraszam, ale nie znalazłem w regulaminie zakazu promocji kanału o tematyce tego forum a więc Linuksie Smile Jeżeli jest nie zgodny z regulaminem proszę Admina / Moderatora o usunięcie.
Ponad miesiąc temu postanowiłem założyć kanał w serwisie YouTube dotyczący szeroko pojętej tematyki Linuksa. Jestem dość świeżym użyszkodnikiem tego systemu ( 7 miesięcy ) i prawie całą wiedzę na temat Linuksa mam z angielskojęzycznych kanałów których są setki jak nie tysiące. Polski YT o Linuksie praktycznie nie istnieje, kilka kanałów z kursami, trochę klepania w konsoli i raz na jakiś czas przegląd dystrybucji i to tyle. Mam zamiar to zmienić i jak pisałem od około miesiąca umieszczam materiały w tej tematyce, są to przeważnie przeglądy / recenzje dystrybucji (maszyny wirtualne i na żywym sprzęcie), porady jak zainstalować wifi, sterowniki,tethering USB i inne oraz trochę zaniedbane tutoriale na temat edytora video Olive. Materiały są robione z pozycji zwykłego użytkownika a nie profesjonalisty z XX letnim doświadczeniem i obeznaniem. Na dzień dzisiejszy kanał subskrybuje ok 129 osób.. Staram się jak najczęściej wstawiać filmy, kilka na tydzień jeżeli czas pozwala. Moim celem jest zbudowanie szerokiej widowni wokół tej tematyki i dlatego postanowiłem napisać na kilku forach i grupach Facebook informację którą właśnie czytacie. Jak wiadomo YouTube promuje jak największe kanały więc taki jak mój nie ma najmniejszych szans na przebicie się tylko za pomocą ich wyszukiwarki.
Na kanale NIE SĄ włączone żadne reklamy,adwords itp, nie mam żadnych korzyści z reklam ,sponsoringu itp. Całość robię można powiedzieć charytatywnie, dlatego że lubię to co robię. Zostawiam linka do mojego kanału, jeżeli tematyka i wykonanie ( staram się poprawić niektóre rzeczy ale mało kto ocenia materiały w komentarzach i nie wiem co jest grane )się spodoba proszę o subskrypcję może komentarz i łapkę w górę albo w dół, bo po pierwsze pomoże to wbić się bardziej w wyszukiwarkę YouTube a najważniejsze ja będę miał informację co jest robione dobrze a co do poprawy.
Wszystkich użytkowników forum gorąco pozdrawiam i zapraszam.

Świat Linuksa - Nowy kanał na YouTube o tematyce Linuksa / Open Source
Odpowiedz
#2
1
Better response on post RE: Nowy Polski kanał o tematyce Linuksa / Open Source na YouTube zaprasza.Witam, wygląda obiecująco.

Zrobiłem szybki rzut oka na no i przy q4os trochę się pogubiłeś.
Opisałeś wymagania dla desktopu TDE, a na prezentacji była raczej Plasma, która ma o wiele większe wymagania.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#3
0
Cześć. Dziękuję za zauważenie błędu, no robiłem to kilka dni i znowu coś powaliłem Tongue Przepraszam ! Staram się żeby coś z tego było pozytywnego, jak widać z rożnym skutkiem. Z angielskim u mnie ciężko a wszystkie newsy w 95% idą z zagranicznych stron i translatorem plus moje tłumaczenie ale obiecuję się bardziej przyłożyć do tematu. Mam tylko cichą nadzieję , że mój post nie wyleci za chamską reklamę, ale po prostu nie ma jak inaczej zdobyć widowni.. chyba że sobie wykupię 10k pustych subów a czegoś takiego nie chcę robić. Google jak pisałem promuje tylko największych Sad Trzymaj się !
Odpowiedz
#4
0
Proponuje abyś pomysly czerpal od spolecznosci naszej. Np. moze zrob material na temat forów linuxowych w Polsce Wink
Odpowiedz
#5
0
Ulv nie sądzisz że to wyzywający deko temat? No bo zrób odcinek o czymś co jest "prawie martwe" ale nie do końca :>
-------------
MSi GV72-8RE | Mint 19.1 | kernel 4.15.0-156-generic x86_64 | Mate 1.20.1 | Nvidia GeForce GTX 1060 + Intel
Odpowiedz
#6
0
Zawsze można porobić jakieś filmy na bazie tutoriali i dołączyć do odpowiedniego tematu, a w samym filmie wspomnieć o temacie i dać linka w opisie
Odpowiedz
#7
0
(14-08-2019, 15:41)Karpiu napisał(a): Zawsze można porobić jakieś  filmy na bazie tutoriali i dołączyć do odpowiedniego tematu, a w samym filmie wspomnieć o temacie i dać linka w opisie
Dobry pomysł .. ktoś coś ... ? Big Grin
Odpowiedz
#8
0
(13-08-2019, 12:32)Ulvhedin napisał(a): Proponuje abyś pomysly czerpal od spolecznosci naszej. Np. moze zrob material na temat forów linuxowych w Polsce Wink

Cześć.

Przyznam się szczerze, że nigdy nie korzystałem z żadnych for.. Owszem czytałem, wiele odpowiedzi było pomocnych ale większość informacji jednak szło z zagranicznych for, dyskusji itp jednakże tam też nigdy o nic nie pytałem. Zawsze sam się starałem wgryzć w temat w ten czy inny sposób. Nie wiem czy moja opinia/recenzja/opis bez jakiejkolwiek znajomości tematu miałaby jakikolwiek sens.. Coś jak opowiadanie kucharza z Sheraton lub Mariotta o zakładach mechaniki samochodowej.. był, klął nie raz bo coś mu zjepsuli albo naprawili i ogólnie widział ich 40 ale nic więcej poza widzeniem.. Najlepiej by było aby to właśnie prawdziwa społeczność z for zrobiła materiał o nich a ja z przyjemnością zamieszczę film na kanale ( jak to poprzednicy już napisali ).

W sumie to może być bardzo ciekawy temat do tego dodać jeszcze społeczność skupioną wokół IRC i myślę, że zainteresowanie byłoby olbrzymie Smile

Pisać PW / maila jak coś Smile
Odpowiedz
#9
1
Better response on post RE: Nowy Polski kanał o tematyce Linuksa / Open Source na YouTube zaprasza.Ja też zamieszczam jakieś mierne filmiki:

linux filmiki:
https://www.youtube.com/playlist?list=PL...fFnChROCIw
https://youtu.be/RTU12kveHVc

Usunąłem link do materiałów niezgodnych z regulaminem.
Odpowiedz
#10
0
Od siebie napiszę, że robienie filmów nie ma najmniejszego sensu. Dlaczego? Ludzie potrzebują syntetycznej wiedzy, z dużymi obrazkami (może być prezentacja), opisanymi krok po kroku A->B->C-> ... + co najwyżej krótka notatka jako tip co z czego wynika, co skąd się bierze plus link do wyjaśnienia zagadnienia na WIKI czy gdzieś tam.

Najbliżej ideału wg mnie była stara strona Easy Linux Tips Project, ale nie miała obrazków Cool

http://web.archive.org/web/2018080412105...psproject/

Żeby nie było, nagminnie proste zagadnienie w filmikach jest wyjaśnianie 2-3 minuty, gdzie treści jest góra na 30-40 sekund, z czego 10-15 sekund to intro kanału.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości