Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mint 19.3 laptop Asusu rog GL703GE nie startuje z usb
#1
0
Witam mam linux mint 19.3 nagrany na pendrive uruchamiany na laptop Asus Rog GL720 GE nivida gtx 1050 ti  core i5 8 generacji
system startuje do momentu wyboru w jakim trybie mam startować z grafiką lub nie  .Uruchamia się do momentu napisów i staje pisze ze mam wyłączyć zasilanie restart power of  
Mam wyłączony szybki  start w Windowsie , w biosie opcje security 
Ubuntu 19.10 startuje bez problemu   nawet na próbę zainstalowałem Ubuntu bugie , inne Linuxy jak np Manjaro 18.1 tez tylko startuje do opcji uruchamiania wyboru.  Pop os tez to samo dlaczego tylko Ubuntu miałem zainstalowany  Mint 19.2 na poprzednim Msi z ta sama grafika  o co tu chodzi
Dzięki za podpowiedzi
pozdrawiam
#2
0
Prośba - przeredaguj tekst używając znaków interpunkcyjnych.
W obecnej formie bardzo trudno odgadnąć o co dokładnie chodzi... jak, np. nagrałeś na pendriva laptopa...

Proszę stosować Zasady forum
Informacje o konfiguracji sprzętowej/programowej przedstawiamy w postaci wyniku polecenia inxi Exclamation
Podając wyniki komend bądź logi należy używać znaczników - CODE Exclamation
#3
1
Better response on post RE: mint 19.3 laptop Asusu rog GL703GE nie startuje z usbSpróbuj sposobów z poradnika >> Problemy podczas instalacji systemu, dział "Zawieszanie się systemu podczas rozruchu".
#4
0
Witam
Wszystko zadziałało tylko po instalacji nie mam gruba2 startuje mi tylko win 10 poprzez wybór systemu w Uefi
a jak włączę normalnie to wyskakuje tylko informacja coś o Grub 2 >
#5
1
Better response on post RE: mint 19.3 laptop Asusu rog GL703GE nie startuje z usbUruchom ponownie Minta z pendrive'a i spróbuj naprawy programem Boot Repair.
Jeżeli nie pomoże to w Mincie z pendrive'a wykonaj te polecenia i wstaw wyniki tutaj.
lsblk
sudo fdisk -l

Zrób także zdjęcie ekranu z tą informacją o GRUB2.
#6
0
Dziękuje, próbowałem z Boot Repair ale nic to nie dało próbowałem cały dzień różnych sposobów z internetu ale nic.
W końcu zainstalowałem minta 19.2 i wszystko jest dobrze a potem aktualizacja i mam minta 19,3. obo Win10
Po za tym wszelkie sposoby internetowe na temat Grub 2 nawet instalacja w konsoli itd nic to nie dało .
Tak wogóle przydał by się jakiś konkretny poradnik na temat odzyskiwania Grub 2 .
Dziękuje jeszcze raz za pomoc i pozdrawiam
#7
0
Poradników na temat odzyskiwania Grub jest sporo, łącznie z podanym tu narzędziem Boot-repair, który wykonuje odzysk automatycznie.
Nie wiadomo dlaczego u ciebie to narzędzie nie zadziałało.
Temat nie wyjaśniony, ale problemu już nie ma.
Zamykam.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości