Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane problem zUUID=F870-7E15 does not exist Dropping to a shell
#11
0
Zobacz to

Run UEFI Application....

[Obrazek: 0h1AdjJl.jpg]

Gdy to uruchamiam to włącza mi się w trybie UEFI. Tam mogę sobie wybrać, by uruchomić pendrive w tym trybie.
Tylko, że na samym początku instalowałem w trybie Legacy.

[Obrazek: E0Wv6Sll.jpg]

Zobacz to. W trybie legacy teraz są tylko dyski twarde, a wcześniej tam był USB pendrive.
Wydaje mi się, że z automatu korzysta z trybu legacy, a UEFI jest dopiero opcjonalne.
Nie wiem. Nie znam się na biosach. Zwłaszcza na tym dziwnym system BIOS J01 v02.29

Dodano po pewnym czasie:
[Obrazek: Ck5sHBQl.png]

Co to ma być? Chcę normalnie zapisać iso Windowsa na pendrive, a wita mnie rescue grub.  No niby pomyślnie zapisuje ten obraz, ale przy próbie odpalenia windowsa z pendrive wita mnie rescue boot. Masakra.
#12
0
Podsumowanie.

Tak jak napisał to kolega magnus problem wynika z tego, że oba systemy operacyjne startują w różnych trybach. Jeden w legacy, a drugi w Efi. Teoretycznie Windows 7 powinien działać w trybie EFI, ale w praktyce to może być różnie. Ten problem jest raczej po stronie producenta danego peceta. U mnie to jest HP Compaq 8200 Elite Small Form Factor(SFF). Próbowałem zainstalować oba systemy na dysku SDD KingFast. 


Jako, że nie było opcji, żeby uruchomić Windows 7 w trybie EFI ponieważ się nie uruchamiał, to musiałem oba systemy instalować w trybie legacy. Wcześniejsze moje problemy wynikały z tego, że próbowałem instalować oba systemy Win7 i Linux Mint Cinammon z programu o nazwie python3-multibootusb_9.2.0-1_all.deb
Niestety linux startuje z EFI, a Windows 7 z legacy. Próbowałem również, wedle zaleceń kolegi Yahoob3 zamontować jeden obraz na pendrive. Nie udało mi się uruchomić w ogóle Windowsa 7 zapisanego przy użyciu mintowego programu MintStick

[Obrazek: RfJhJiNl.png]

Polecił mi program o nazwie woeus
Można go zainstalować dodając go do PPA.

Kod:
$ sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8
$ sudo apt update
$ sudo apt install woeusb

Jednakże przy próbie zapisu pliku ISO windowsa 7 pojawił się błąd. Pendrive był wciąż zamontowany. Żeby to rozwiązać trzeba użyć linuksowego programu Disk i kliknąć w ten kwadracik:

[Obrazek: gb8yuFJl.jpg]

Linuksa można zapisać na pendrive przy pomocy MintSticka bez problemu. 
Żeby uruchomić oba systemy w trybie legacy trzeba zadbać o to, żeby pendrive nie uruchomił się automatycznie, bo wtedy wystartuje w trybie EFI.
Trzeba uruchomić Boot i wybrać nasz napęd z systemem na naszym Pendrive.

[Obrazek: kRDuTn8l.jpg]

Przy instalacji linuksa należy stworzyć partycję boot w formacie ext4, a jako główne urządzenie rozruchowe wybrać dysk twardy na którym będziemy mieć oba systemy.
Kto nie próbuje, ten nie umie. Nie ma głupich pytań. Są tylko głupi ludzie.   Tongue
#13
1
Better response on post RE: problem zUUID=F870-7E15 does not exist Dropping to a shellWindows 7 można zainstalować w trybie UEFI HYBRID, jeżeli nasz BIOS posiada taką opcję. Jest to coś pośredniego pomiędzy BIOS (Legacy) i UEFI, czyli CSM ale z tablicą partycji GPT.

Jeżeli komuś się nie uda zmusić pendrive z Mintem do startu w trybie BIOS (Legacy) poprzez menu startowe BIOS to może spróbować kilku innych, mniej eleganckich metod:

# Uruchamiamy komputer z systemem Windows. Podłączamy pendrive z Mintem na którym znajdziemy tylko jeden katalog o nazwie efi. Usuwamy go.

# Tworzymy pendrive z Mintem za pomocą programu YUMI, który ma dwie wersje:
YUMI - tylko tryb BIOS (Legacy)
YUMI-UEFI - tryb UEFI

# Używamy Minta w wersji 32 bit, która działa tylko w trybie BIOS (Legacy)


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości