Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Długie uruchamianie się świeżo zainstalowanego MINT-a 19.3
#21
0
(17-05-2020, 08:31)dedito napisał(a): Wrzuć na pastebin zawartość pliku /var/log/dmesg.0 i wrzuć tu link.

W Mincie to będzie plik /var/log/kern.log.
Odpowiedz
#22
0
(21-05-2020, 14:13)wlodarek1 napisał(a): Obok minta zainstalowałem najnowszy PUPPY linux

Cytat:# cat /etc/issue
BionicPup32 Linux
Linux 4.9.163-lxpup-32-pae [i686 arch]
Startuje ; 1 minuta i 40 sekund  , tak że wyraźnie szybciej  niż mint

Ale z tą dystrybucją też są problemy ; nie instaluje normalnie GRUB-a
Trudno jest tego linuksa spolszczyć ...
Morfik - czy ty jesteś ten sam morfik z forum fedory ? Big Grin

U mnie Mint Xfce po wyłączeniu apt-daily.service i ModemManager.service startuje niecałą minutę.
Najszybszy start ma Lubuntu, a najlżejszym Linuksem jest AntiX.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz
#23
0
Zdjęcie które dołączyłeś powyżej pokazuje że masz taki plik.
Odpowiedz
#24
0
Przed chwilą sprawdziłem ; w katalogu /var/log/ -sąπ 3 pliki ; kern.log - pusty ,
kern.log1 i kern.log.2gz. Do tego posta dołączam plik kern.log1
https://www.dropbox.com/s/wk9xoh4cf1w7d1...log.1?dl=0

Dodano po pewnym czasie:
Wykonałem w konsoli polecenia ;

Cytat:sudo systemctl disable ModemManager.service

sudo systemctl disable apt-daily.service
 - i sprawdziłem - mój mint startuje 3 minuty i 10 sekund [do pokazania się pulpitu z wszystkimi ikonkamki ]
Czyli nie ma żadnej poprawy Sad Exclamation Huh
Odpowiedz
#25
0
Bo jak pisałem te usługi nie są źródłem problemu.
U ciebie sam kernel ładuje się ponad minutę.
Pewnie dysk jest tak wolny lub masz z nim jakieś problemy.
Wykonaj pomiary prędkości odczytu/zapisu i zamieść tablicę smart.
Odpowiedz
#26
0
(21-05-2020, 14:13)wlodarek1 napisał(a): Obok minta zainstalowałem najnowszy PUPPY linux

Cytat:# cat /etc/issue
BionicPup32 Linux
Linux 4.9.163-lxpup-32-pae [i686 arch]
Startuje ; 1 minuta i 40 sekund  , tak że wyraźnie szybciej  niż mint

Ale z tą dystrybucją też są problemy ; nie instaluje normalnie GRUB-a
Trudno jest tego linuksa spolszczyć ...
Morfik - czy ty jesteś ten sam morfik z forum fedory ? Big Grin

Ja miałem komputer nie do pozazdroszczenia. Dell 740. 2GB Ramu DDR2. Nie narzekałem na czas startu. A nawet podobał mi się czas wyłączenia. Możesz z Linux'a Mint Xfce wy... Xfce i zainstalować LXDE. Najlepiej zrobić to za pomocą synaptica. Wszystko działa wbrew temu co ci tutaj doradzą koledzy (Nie rób tego, bo stanie się coś strasznego i przestanie działać).
Odpowiedz
#27
0
(28-05-2020, 19:14)BazyTrue napisał(a): Możesz z Linux'a Mint Xfce wy... Xfce i zainstalować LXDE. Najlepiej zrobić to za pomocą synaptica. Wszystko działa wbrew temu co ci tutaj doradzą koledzy (Nie rób tego, bo stanie się coś strasznego i przestanie działać).
Możesz wskazać gdzie jest to tutaj, bo nie dostrzegam w tym wątku?
Być może na forum gdzieś się znajdzie jakiś kolega, który odradzał wzmiankowane wy..., ale raczej nie był to nikt z załogi forum.
W każdym razie są to tylko półśrodki nie odkrywające prawdziwej przyczyny długiego startu.
Odpowiedz
#28
0
(28-05-2020, 20:20)dedito napisał(a):
(28-05-2020, 19:14)BazyTrue napisał(a): Możesz z Linux'a Mint Xfce wy... Xfce i zainstalować LXDE. Najlepiej zrobić to za pomocą synaptica. Wszystko działa wbrew temu co ci tutaj doradzą koledzy (Nie rób tego, bo stanie się coś strasznego i przestanie działać).
Możesz wskazać gdzie jest to tutaj, bo nie dostrzegam w tym wątku?
Być może na forum gdzieś się znajdzie jakiś kolega, który odradzał wzmiankowane wy..., ale raczej nie był to nikt z załogi forum.
W każdym razie są to tylko półśrodki nie odkrywające prawdziwej przyczyny długiego startu.

Kolega ma stary komputer. Może usunąć środowisko graficzne Xfce i zamiast niego zainstalować lżejsze Lxde. Zużywa mniej RAMu, a ma fajny menedżer plików - PCManFM. 
https://pl.wikipedia.org/wiki/LXDE
Przypomina mi Nemo. Ogólnie bardzo fajnie się sprawuje.
Zużywa na starcie 200MB Ram. Przy starym 32bitowym komputerze nie spodziewałbym się cudów i nie wiem, czy warto marnować godziny na rozwiązanie tego problemu.
Odpowiedz
#29
0
Jak to już Morfik napisał, możemy sobie gdybać i z fusów wróżyć.
Odpowiedz
#30
0
Tutaj  jest test pokazujący co ma znaczenie.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości