Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Sterowniki do Intel 82Q35 Express OptiPlex-755
#11
0
(22-05-2020, 22:31)yahoob3 napisał(a): Nie jestem pewny, czy to wina sterownika. Wstrzymaj się chwilę, może ktoś jeszcze coś podpowie.
Ze zrzutów ekranu bardziej wygląda mi to na problem z czcionkami ekranowymi.

EDIT:
Rzuć okiem w Menu, Wygląd, Czcionki i pobaw się ustawieniami.

Na Windows mogłem ustawić rozdzielczosć na conamniej 1200 czy 1400 itp. a tu 1024 x 768
Na bank tak nie ma być... Zachciało mi sie linuksa...
#12
0
Stworzyć przy pomocy programu GTF kod, który posłuży przy tworzeniu rozdzielczości.

Wklep do terminala:
Kod:
gtf 1152 864 60.00

(Oczywiście można podać dowolną rozdzielczość, jaką chcesz uzyskać. Ja podałem przykładową, której używam.)

terminal zwróci wynik:
Kod:
# 1152x864 @ 60.00 Hz (GTF) hsync: 53.70 kHz; pclk: 81.62 MHz
  Modeline "1152x864_60.00"  81.62  1152 1216 1336 1520  864 865 868 895  -HSync +Vsync[/cod]e[

Trzeba skopiować to wszystko, co jest po słowie "Modeline" i wkleić w odpowiednie miejsce. Całość powinna wyglądać tak:
[code]xrandr --newmode "1152x864_60" 81.62  1152 1216 1336 1520  864 865 868 895  -HSync +Vsync
xrandr --addmode VGA-1 "1152x864_60"
xrandr --output VGA-1 --mode "1152x864_60"

oczywiście u ciebie nazwa urządzenia VGA-1 może byc inna, więc należy wpisać do terminala komendę xrandr i skopiować właściwą nazwę urządzenia.

Całość trzeba dodać w nowym pliku, który umieścić w folderze HOME.
Dodać na początku linijkę #!  /bin/basha następnie resztę kodu.

Trzeba mu nadać prawa wykonalnośći komendą. W lokalizacji w której jest ten plik otworzyć terminal i wklepać to:

Kod:
chmod a+x SetResolution

W lokalizacji home/.config/autostart/ trzeba dodać plik, który nam
automatycznie uruchomi rozdzielczości. Jego nazwa powinna wyglądać następująco
według schematu nazwa.desktop

Jego zawartośc powinna być następująca:

Kod:
[Desktop Entry]
Encoding=UTF-8
Name=SetResolution
Comment=Moje ustawienia rozdzielczości
Exec=sh /home/nazwa_użytkownika/SetResolution
Type=Application
StartupNotify=false
Terminal=false
Name[pl]=SetResolution.desktop

Jako ogarnięty użytkownik forum pamiętaj o CODE Smile /YB3
#13
0
Z góry dziękuję. Czekam cierpliwie.
#14
0
(22-05-2020, 22:43)kines17 napisał(a): Z góry dziękuję. Czekam cierpliwie.

Poprawiłem poprzedni post. Możesz zamiast tej komendy gtf użyć komendy innego programu cvt gdyby tamtego nie było. A co do bolących oczu polecam środowisko graficzne o nazwie Cinnamon. Ono ma w sobie program o nazwie Color, które pozwala ci na zmianę barw ekranu. 

[Obrazek: BDoTEMyl.png]

Gdybyś się uparł używać innego środowiska graficznego to włącz sobie program o nazwie Redshift. Powinno pomóc.
#15
0
Niestety instrukcja  nie pomaga


Załączone pliki Miniatury
   
#16
0
Musisz mieć uprawnienia administratora. Kliknij prawym przyciskiem myszy w tło otwartego okna.

[Obrazek: yfdBIbhl.png]
#17
0
Już zmieniłem prawa dla folderu, dzieki za chęci, ale jestem laikiem i Twoja instrukcja jest dla mnie nie jasna. Dlaczego w ustawieniach nie ma wyświetlanych większej rozdzielczości?

Dawniej jak instalowałem np Ubuntu w wersji np 12 czy 14 to nie musiałem nawet instalować żadnych sterowników i rozdzielczość była ok. Później parę lat nie korzystałem z linuksa. Myślałem że się rozwinął i jest łatwiejszy ale się myliłem....
#18
0
(22-05-2020, 23:02)kines17 napisał(a): Już zmieniłem prawa dla folderu, dzieki za chęci, ale jestem laikiem i Twoja instrukcja jest dla mnie nie jasna. Dlaczego w ustawieniach nie ma wyświetlanych większej rozdzielczości?

Dawniej jak instalowałem np Ubuntu w wersji np 12 czy 14 to nie musiałem nawet instalować żadnych sterowników i rozdzielczość była ok. Później parę lat nie korzystałem z linuksa. Myślałem że się rozwinął i jest łatwiejszy ale się myliłem....

Nie wiem tego. Mogę ci zrobić to za ciebie. Pobierz team viewer z tej strony. Sam to zrobię. Linux stał się łatwiejszy niż kiedykolwiek. Mam 2 lata doświadczenia z linuxami. Natomiast nikt nie będzie wspierać przestarzałego sprzętu, nawet Windows tego nie robi. Jak ty masz system przestarzały. Niedługo linux przestanie wspierać 32 bitowe systemy. Nie rozumiem w ogóle o czym piszesz.

https://www.teamviewer.com/pl/do-pobrania/linux/
#19
0
ID i hasła wymieniajcie przez PW, tak będzie bezpieczniej.
#20
0
(22-05-2020, 23:12)dedito napisał(a): ID i hasła wymieniajcie przez PW, tak będzie bezpieczniej.

Spoko nic tu nie mam. nikt nic nie ukradnie Smile


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości