Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tutorial Linux Mint 19.3 + Full Disk Encryption + LVM + LUKS + UEFI
#1
1
Better response on post Linux Mint 19.3 + Full Disk Encryption + LVM + LUKS + UEFIWitam,
Popełniłem ostatnio tutorial dotyczący pełnego szyfrowania dysku(ów) (Full Disk Ecryption) - wraz z partycją rozruchowoą BOOT, podczas instalacji systemu operacyjnego Linux Mint. Konfiguracja została wykonana według zestawienia:
Linux Mint 19.3 Cinnamon + Full Disk Encryption + LVM + LUKS + UEFI boot mode.

Konfiguracja PC-ta została najpierw przetestowana za pomocą narzędzia VirtualBox. Następnie została przeprowadzona „prawdziwa” instalacja na fizycznym sprzęcie docelowym. Zarówno konfiguracja w VirtualBox-ie jak i na sprzęcie docelowym, przebiegła i działa prawidłowo.

Szczegóły oraz sam tutorial dołączam w pliku PDF, może komuś się przyda.


Załączone pliki
.pdf   Linux Mint 19.3 Full Disk Encryption, Rev. 0.1.pdf (Rozmiar: 832,74 KB / Pobrań: 33)
Odpowiedz
#2
0
Cześć
Dzięki za podzielenie się wiedzą. Po sprawdzeniu i przetestowaniu, zapewne zagości w odpowiednim dziale.
Odpowiedz
#3
0
Robić arta w pdf? Lepiej tego pdf'a wywalić, tak na wszelki wypadek, chyba, że ktoś chce sobie jakiś syf wgrać uruchamiając to. Big Grin
Odpowiedz
#4
0
Plik przeskanowałem i otwarłem u siebie, nie dostrzegam zagrożeń.
Jeśli ktoś ma wątpliwości to niech sam przeskanuje plik przed otwarciem i wyłączy obsługę skryptów w swoim czytniku PDF.
Można jeszcze ewentualnie przeczytać online za pomocą serwisu www np. https://www.pdfpro.co
Odpowiedz
#5
0
Bez obaw. PDF nie zawiera wirusów, morfik niepotrzebnie panikuje. W razie uwag co do treści, KONSTRUKTYWNE uwagi mile widziane. Na przegadywanie się szkoda mi czasu.
Odpowiedz
#6
0
Ja nigdy nie panikuję, ja zawsze podążam za zdrowym rozsądkiem. Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości