Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Martwa partycja linuxa
#11
0
Bez zmian Sad
#12
0
Heh. Fizycznego napędu - dysku nie zamontujesz.
Otwórz sobie przez Pliki partycję C: i z menu Zakładki wybierz dodaj zakładkę. Ikonka ładnie pojawi się na drzewie katalogów po lewej stronie.
Nie oczekuj, że Caja (menadżer plików w Mate) będzie działał dokładnie tak samo, jak Eksplorator w Windows Smile
#13
0
no właśnie chodzi o to że przed formatem miałem to jakoś automontowane, ikony c i d na pulpicie elegancko chociaż ich nie używałem i w "moim komputerku" też się wyświetlały te partycje normalnie legalnie Sad no i oczywiście w drzewku po lewej też były jak pamiętam Sad więc przykro trochę ale... wpadłem na teorie jakąś...

Kod:
# /etc/fstab: static file system information.
#
# Use 'blkid' to print the universally unique identifier for a
# device; this may be used with UUID= as a more robust way to name devices
# that works even if disks are added and removed. See fstab(5).
#
# <file system> <mount point>   <type>  <options>       <dump>  <pass>
# / was on /dev/sda3 during installation
UUID=4bd6c8cf-ca9e-4c25-bea6-77ad86b7ada3 /               ext4    errors=remount-ro 0       1
# /home was on /dev/sda2 during installation
UUID=a2a73d2c-5e9e-4d96-9479-3ff486ceff9f /home           ext4    defaults        0       2
/swapfile                                 none            swap    sw              0       0
/dev/fd0        /media/floppy0  auto    rw,user,noauto,exec,utf8 0       0
/dev/disk/by-uuid/F4ECDD52ECDD0FAA /mnt/F4ECDD52ECDD0FAA auto nosuid,nodev,nofail,noauto 0 0
/dev/disk/by-uuid/00A7CF207FCD8B28 /mnt/00A7CF207FCD8B28 auto nosuid,nodev,nofail,noauto 0 0

tak wygląda mój fstab z tym automontażem z programu dyski teraz...
jeśli porównasz z tym ze screena pierwszego to całkiem inaczej to jest wpisane... może coś z tym pokombinować?

edit: no w sumie teoria moja była głupia i na tym zdjęciu w sumie widzę że nic nie widać xD
spróbowałem tak wpisać 
Kod:
UUID=F4ECDD52ECDD0FAA  /Dysk_C:  ntfs-3g  defaults  0 0

UUID=00A7CF207FCD8B28  /Dysk_D:  ntfs-3g  defaults  0 0

ale też nic tzn. są zamontowane ale nie ma w moim komputerku ich znowu więc no nie wiem Tongue ale wiem że wcześniej normalnie mi montowało i było tam widoczne...

Dodano po pewnym czasie:
ok trik jest izi jak uj... żeby wyświetlało się to ładnie pięknie w komputerku, na liście z miejscami po lewej i na pulpitku wystarczy że zamontujemy to w folderku /media... czyli /media/Dysk C: i elo... temat do zamknięcia i dzięki Tongue
#14
0
Halleluyah!
Oznaczam jako rozwiązane i zamykam Smile


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości