Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Tibia się nie uruchamia na Linuxie Mint 19.3 Cinnamon
#1
0
Nie wiem co może być tego przyczyną. Zawsze działało, gdy robiłem według poradnika. A teraz nie chce. Nawet aktualizowało, a potem już zdechło i nie chciało działać. Gdy uruchamiałem start-tibia-launcher.sh to aktualizowało, a potem nie chciał działać plik na pulpicie tibia.desktop
Potem instalowałem gimpa i vlc. Gdy to zrobiłem w ogóle nie chciało się uruchomić. Co robić? Dzienniki systemowe nic nie pokazują.

Uruchomiłem ponownie komputer i ten skrypt sh działa, ale ten mój skrót na pulpicie to już nie chce działać

Kod:
#!/bin/bash

[Desktop Entry]
Name=Tibia
Exec=/home/koch/Tibia/start-tibia-launcher.sh
Icon=/home/koch/Tibia/tibia.ico
Type=Application
Categories=Games;Other;
StartupNotify=True
Terminal=True

Dodałem aktywator 

[Obrazek: C3rCuMSl.png]

Chciałbym zrozumieć dlaczego ten tradycyjny nie działa.
Kto nie próbuje, ten nie umie. Nie ma głupich pytań. Są tylko głupi ludzie.   Tongue
#2
0
W tym aktywatorze nic nie ma. w poleceniu powinna być ścieżka i nazwa skryptu, który uruchamia Tibię.
#3
0
(20-06-2020, 13:06)yahoob3 napisał(a): W tym aktywatorze nic nie ma. w poleceniu powinna być ścieżka i nazwa skryptu, który uruchamia Tibię.

Chciałem pokazać jak to wygląda.


[Obrazek: 20jxyznl.png]
Kto nie próbuje, ten nie umie. Nie ma głupich pytań. Są tylko głupi ludzie.   Tongue
#4
0
Uruchom tę ścieżkę, którą wkleiłeś do "Polecenie" w terminalu i pokaż co wyskoczyło.
#5
0
(20-06-2020, 16:16)yahoob3 napisał(a): Uruchom tę ścieżkę, którą wkleiłeś do "Polecenie" w terminalu i pokaż co wyskoczyło.

Kod:
koch@hp8200:~$ /home/koch/Tibia/Tibia
koch@hp8200:~$ [ 16:18:36,742 ] Asset loading complete
Kto nie próbuje, ten nie umie. Nie ma głupich pytań. Są tylko głupi ludzie.   Tongue
#6
0
Po tym zdaje się, klient powinien połączyć z serwerem gry?

Pokaż zawartość start-tibia-launcher.sh.
#7
0
(20-06-2020, 16:29)yahoob3 napisał(a): Po tym zdaje się, klient powinien połączyć z serwerem gry?

Pokaż zawartość start-tibia-launcher.sh.

Kod:
#!/bin/bash

# This script is no longer needed and only provided for backwards compatibility.

SCRIPT=$(readlink -f "$0")
PATH=$(dirname "$SCRIPT")

exec "$PATH/Tibia"
Kto nie próbuje, ten nie umie. Nie ma głupich pytań. Są tylko głupi ludzie.   Tongue
#8
0
A próbowałeś odpalić grę bez tego skryptu?

Poza tym zdaje mi się, że ścieżki to masz Pan niewpisane. Smile
Się na tym nie znam, może i tak dobrze?

https://forum-prod.linuxmint.pl/showthre...61#pid4561 Smile
#9
0
(20-06-2020, 16:36)yahoob3 napisał(a): A próbowałeś odpalić grę bez tego skryptu?

Poza tym zdaje mi się, że ścieżki to masz Pan niewpisane. Smile
Się na tym nie znam, może i tak dobrze?

https://forum-prod.linuxmint.pl/showthre...61#pid4561 Smile

Tak jak już pisałem. Problem rozwiązałem tworząc linuksowy aktywator.


[Obrazek: Izh5G51l.png]

[Obrazek: i7O7PqAl.png]

Wcześniejsza metoda polegała na tym, że tworzyłem plik na pulpicie o nazwie tibia.desktop i po jego kliknięciu uruchamiał mi się start-tibia-launcher.sh który z kolei uruchamiał plik Tibia
Kto nie próbuje, ten nie umie. Nie ma głupich pytań. Są tylko głupi ludzie.   Tongue


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości