Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Partycja SWAP
#21
0
Ameryki nie odkryłeś, a człowiek uważający się za nieomylnego nie używa rozumu we właściwy sposób Smile

Proste pytanie. Czy komputer, który potrzebuje swapa do działania do momentu wstrzymania, potrzebuje go także do wybudzenia z uśpienia?
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz
#22
0
(25-06-2020, 09:47)omkar napisał(a): Ameryki nie odkryłeś, a człowiek uważający się za nieomylnego nie używa rozumu we właściwy sposób Smile

Jeśli w moim kierunku padły te słowa, to prosiłbym wykazać, że w tym co napisałem była jakaś nieścisłość...

(25-06-2020, 09:47)omkar napisał(a): Proste pytanie. Czy komputer, który potrzebuje swapa do działania do momentu wstrzymania, potrzebuje go także do wybudzenia z uśpienia?

Nie nie potrzebuje SWAP'a do wybudzania z uśpienia. Big Grin
Odpowiedz
#23
0
Oczywiste oczywistości.

Jestem innego zdania. Może kiedyś to sprawdzę na jakimś starym rzęchu, to podzielę się swoimi doświadczeniami Smile
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz
#24
0
Podziel się argumentami przemawiającymi za twoją tezą. Big Grin
Odpowiedz
#25
0
(25-06-2020, 12:12)morfik napisał(a): Podziel się argumentami przemawiającymi za twoją tezą. Big Grin

Nie chodzi o moją, czy Twoją tezę, tylko o sprawdzony fakt, który daje całkowitą pewność. Miło się z Tobą dyskutowało Smile
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz
#26
1
Better response on post RE: Partycja SWAPDyskusją to można nazwać przedstawianie swoich argumentów i odnoszenie się do argumentów drugiej strony -- z twojej strony argumentów nie ma żadnych. Big Grin Jak sam widzisz nie jesteś w stanie uargumentować swojego poglądu, co nie najlepiej świadczy o twoim postrzeganiu rzeczywistości. Big Grin
Odpowiedz
#27
0
Tak na chłopski rozum. Jeżeli wyjątkowo słaby komputer potrzebuje swapa do pracy, to jak może nie potrzebować go do uśpienia i wybudzenia, tym bardziej, że po przywróceniu, operacja trwa z tego samego punktu? Oczywiście, że podstawa to Ram, ale w ekstremalnych sytuacjach, gdy brakuje pamięci, musi wykorzystać swap. Przecież Ram się nie powiększy. Jeśli posiadasz inny argument, to go przedstaw. Na razie trzymasz się sztywno powszechnej definicji.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz
#28
0
(26-06-2020, 09:17)omkar napisał(a): Tak na chłopski rozum. Jeżeli wyjątkowo słaby komputer potrzebuje swapa do pracy, to jak może nie potrzebować go do uśpienia i wybudzenia, tym bardziej, że po przywróceniu, operacja trwa z tego samego punktu?

Tylko ty mylisz pojęcia. Mechanizm usypiania nie ma nic wspólnego ze SWAP. Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że skoro komputer potrzebuje do pracy portów USB (klawiatura, mysz, itp), to te porty są niezbędne w procesie usypiania i wybudzania -- co ma piernik do wiatraka? Rozumiesz już błąd jaki popełniasz czy jeszcze nie? Big Grin

(26-06-2020, 09:17)omkar napisał(a): tym bardziej, że po przywróceniu, operacja trwa z tego samego punktu?

Co rozumiesz pod tym stwierdzeniem? Big Grin

(26-06-2020, 09:17)omkar napisał(a): Oczywiście, że podstawa to Ram, ale w ekstremalnych sytuacjach, gdy brakuje pamięci, musi wykorzystać swap.

SWAP to nie jest przedłużenie pamięci RAM -- procesor nie operuje na danych w SWAP, o czym już pisałem. To jest tylko tymczasowe miejsce na przechowywane dane, które zostaną wymiecione z RAM przy braku wolnego miejsca w pamięci operacyjnej. Procesor jak będzie się próbował odwołać do adresów, które nie figurują fizycznie w RAM (bo są w SWAP), to te strony z dysku będą musiały zostać pierw załadowane do RAM, a dopiero potem procesor coś z nimi może robić.
Odpowiedz
#29
0
(26-06-2020, 09:53)morfik napisał(a):
(26-06-2020, 09:17)omkar napisał(a): tym bardziej, że po przywróceniu, operacja trwa z tego samego punktu?

Co rozumiesz pod tym stwierdzeniem? Big Grin

Wszystko co zostało uruchomione w momencie wstrzymania (wszystkie otwarte aplikacje, procesy itp), pojawi się po wybudzeniu.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz
#30
0
(21-06-2020, 14:10)magnus napisał(a): Na temat swap aktualne informacje znajdziesz tutaj:

>> Jak powiększyć przestrzeń wymiany

Podczas instalacji automatycznie tworzony jest plik wymiany /swapfile. Maksymalna wielkość 2 GB. Widocznie twórcy Minta uważają że to wystarczy, ponieważ dane w przestrzeni wymiany są kompresowane.

Jak napisał yahoob3, konto użytkownika które tworzysz podczas instalacji posiada uprawnienia administratora.

Kilka dni temu zainstalowałem Minta 19.3 na 860 Evo i utworzyłem tylko partycję /.
W systemie mimo tego jest 2 GB przestrzeń wymiany.
Nie da się tego usunąć?
System narzuca mimo że uzytkownik nie chce swapa?
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości