Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Brak rozdzielczości 1920x1080 w Linux Mint 20
#11
0
Jedyny monitor.

No jeszcze innego kabla nie znalazłem - muszę się postarać z tym szukaniem.
#12
0
Spróbuj jednak z tym kablem HDMI, to jednak znacznie lepsza jakość obrazu. Może chodzi własnie o to?
#13
0
No - dorwałem kabel HDMI.

No i są wszystkie rozdzielczości a 1920x1080 nawet dwie. Smile

Zalecana rozdzielczość przez aplikacje ekran to 1360x768 i tak jest ok.

Przy zmianie rozdzielczości na 1920x1080 obraz jest - ale jest mniej wyraźny i trochę przesunięty bo dolny pasek wychodzi częściowo poza ekran.

Hmm - ten kabel HDMI jest gruby i długi parometrowy - to nie wiem czy to nie może być przyczyna gorszego wyświetlania na 1920x1080.

Pod W10 jest teraz tak jak w Linuxie - zalecana 1360x768 a na 1920x1080  obraz gorszej jakości i pasek też przesunięty.

Zobaczę jeszcze jutro na jakimś krótkim kablu HDMI (może dokupię taki).
#14
1
Better response on post RE: Brak rozdzielczości 1920x1080 w Linux Mint 20Często problemem jest "overscan" w telewizorze - trzeba wyłączyć.
Wysoka rozdzielczość nie zawsze idzie w parze z dobrą jakością obrazu.
#15
0
W tym moim ekranie - telewizorku Manta 22 - jakoś nie umiem tej funkcji "overscan" znaleźć. Wiem, że może inaczej się nazywać ale jakoś nie mogę na nią trafić.



Dodano po pewnym czasie:
Tak więc.

Dokupiłem krótki 1 metr przewód HDMI ( porządny)  ale efekt jest taki sam jak z długim przewodem, obraz niewyraźny i przesunięty.

Na wszelki wypadek dokupiłem również inną przejściówkę z  D-sub na HDMI - podłączyłem- i o dziwo wszystko pięknie śmiga i jest właściwa rozdzielczość 1920x1080 i w linuxie i w Win10.

W końcu Linux Mint wygląda pięknie i elegancko tak jak miało być.

Dziękuję wszystkim za pomoc. Problem został rozwiązany. Smile Smile Smile
#16
0
Czyli jednak kabel... bywa Smile

Oznaczam jako rozwiązany i zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości