Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane AMD Ryzen 5 2500U i Radeon Vega 8 Mobile - Sterowniki nie zawsze się ładują
#11
0
Jeśli chodzi o Linux Mint to zainstalowałem wersję 20 i zrobiłem aktualizację systemu. Sterowniki są (amdgpu) i działają jak się załadują, a dzieje się to może po 2-3 restartcie systemu(nie używam "noapic" bo nic to nie daje a jedynie nie działa touchpad)

Dodano po pewnym czasie:
Może problem jest w tym, że Windows był instalowany gdy w BIOS było ustawione LEGACY SUPPORT i partycja EFI u mnie chyba nie istnieje
#12
0
Dokładnie Smile
#13
0
(02-07-2020, 19:01)yahoob3 napisał(a): Z Windows nie pomogę, nie mam już od dawna.
Wygląda, jakbyś usunął Windows i instalował wszystko od nowa... Sorry nie podejmuję się.
Jak ogarnę to jakoś, ale dzięki i tak za pomoc Smile

Dodano po pewnym czasie:
No to jednak reinstalacja windowsa

Dodano po pewnym czasie:
(02-07-2020, 19:05)yahoob3 napisał(a): Dokładnie Smile
Chyba biorę się za zgrywanie wszystkich plików z windowsa i reinstalację bo chyba nie ma innego wyjścia jak to czytałem na innych forach
#14
0
Instalację Minta też można przeprowadzić w trybie EFI, więc nie powinno być potem problemu. Dualboot to dobre rozwiązanie. Jedyne o czym możesz pamiętać, to wyłączenie secure boot w BIOSie. Potrafi blokować działanie niektórych urządzeń w Linuksie.
#15
0
Jeśli chodzi o secure boot to nie mam takiej opcji, albo mam tylko się inaczej nazywa

Dodano po pewnym czasie:
Problem rozwiązany!!!

Wykonałem aktualizację biosu po wcześniejszym przeinstalowaniu systemu Windows(był zainstalowany jako Legacy support) jako EFI, podlinkowany program do aktualizacji biosu wykonał swoje zadanie. Zainstalowałem następnie Linuxa Mint 20 też jako EFI, zainstalowałem sterowniki do Wi-Fi, wszystkie dostępne aktualizacje i wszystko zaczęło działać.

Teraz system uruchamia się poprawnie za każdym razem. Już nie próbuje instalować nowszego jądra bo nie mam takiej potrzeby.

Bardzo dziękuję za pomoc Smile
#16
0
Oznaczam wątek jako rozwiązany.
Zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości