Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problem z zewnętrznym monitorem w cinnamon
#1
0
Witam. Zaktualizowałem system do 20 i problem jest taki że przy monitorze fhd podpiętym do laptopa z radeonem hd 5650, po uruchomieniu  mam po lewej stronie ekranu ikony na czarnym tle, a po prawej lewą stronę tapety, generalnie nic nie idzie uruchomić (kilka sekund klepsydry i nic więcej).  Muszę po każdym uruchomieniu odpinać monitor, czekać aż uruchomi się ekran laptopa, potem podpiąć monitor i wtedy jest dobrze do ponownego uruchomienia. Działa dobrze jak uruchomione są oba, ale ekran laptopa ma max rozdzielczość 1366 na 7xx, czyli za małą na 22 calowy monitor. Co zrobić żeby zewnętrzny był obsługiwany jako jedyny od startu kompa? Lilo i ten znaczek przy starcie są w porządku, tylko pulpit nie chce współpracować. Próbowałem zapisywać w preferencje / ekran inne konfiguracje i wracać do właściwej po restarcie, ale nie pomogło.
Odpowiedz
#2
0
(10-07-2020, 15:57)sig napisał(a): Działa dobrze jak uruchomione są oba, ale ekran laptopa ma max rozdzielczość 1366 na 7xx, czyli za małą na 22 calowy monitor.

W LM 20 Cinnamon można ustawić rozdzielczość dla każdego ekranu osobno.
Odpowiedz
#3
0
(10-07-2020, 17:24)magnus napisał(a):
(10-07-2020, 15:57)sig napisał(a): Działa dobrze jak uruchomione są oba, ale ekran laptopa ma max rozdzielczość 1366 na 7xx, czyli za małą na 22 calowy monitor.

W LM 20 Cinnamon można ustawić rozdzielczość dla każdego ekranu osobno.
Jak włączę duplikuj ekrany to z rozdzielczości mam tylko 1024 x 768 oraz 800 x 600, a z laptopowego nie korzystam więc 2 aktywne monitory obok siebie to większy problem niż obecnie.

Dodano po pewnym czasie:
Problem rozwiązał się sam z aktualizacją cinnamon-desktop.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości