Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linux Mint 20 po instalacji zajmuje 35GB
#1
0
Dzień dobry. Nie bardzo znalazłem lepsze miejsce do zadania pytania o tej tematyce. Szukałem w wyszukiwarce w pytaniach , lepszego miejsca nie znalazłem . Absolutnie nie wiem nic o Linuxie. Do tej pory 25 lat w windows i tamto środowisko znam . Na laptopie do pracy windows 7 który się skończył , zminiłem na Minta >Cynamona ( ostatnie wydanie) - działa świetnie, powiem że więcej miałem problemów w win 7 z konfiguracją sterowników dla starego ThinkPada x201 jak w Mincie .
Jestem bardzo zadowolony i wszystko pięknie śmiga i przyjemnie się pracuje. Zostanę przy nim . Tylko dlaczego zabiera mi aż blisko 35 gb miejsca ?
System na czystym sformatowanym sd (80gb) postawiony. i pokazuje 45,4 gb wolnego miejsca.
Nic nie instalowałem poza podstawowym " wyposażeniem " które jest. Libre/claws/thunderbird mi wystarcza. Tylko Chroma dobrałem bo Firefoxa nigdy nie używałem .
Niech ktoś mnie oświeci jak to sprawdzić , chyba że to jest ok, chociaż pisze o mniejszych wymaganiach odnośnie miejsca.

Pozdrawiam życzliwe dusze..
Odpowiedz
#2
0
Odpowiedz
#3
0
Piszesz ostatnia wersja, jeśli to 19 - to tam jest system tzw. migawek (takie kopie systemu do powrotu) które gdzieś to musi zapisać. To ty po instalacji mówisz jak często to ma robić i ile czasu archiwizować.
Jeśli masz wersję 20, to jest najnowsza to tam nie wiem czy ten system migawek też dali.
Odpowiedz
#4
0
Timeshift ustawiony jest domyślnie na robienie migawek codziennie. W niedługim czasie może zapełnić kilkadziesiąt GB. Najlepiej skonfigurować go tak, żeby robił migawki, np. raz w miesiącu na partycji home, a nie systemowej.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości