Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
instalacja drukarki brother HL-L2352DW
#11
0
Nie mam.
Odpowiedz
#12
0
Ta drukarka może pracować w sieci WiFi. Bez podłączania kablem (pewnie w ustawieniach drukarki możesz mieć wybrany sposób przesyłu danych - warto sprawdzić).
A może po prostu podłączyć ją do routera wpisując dane Twojej sieci WiFi do ustawień drukarki i skonfigurować ją jako drukarkę sieciową (przez np. IPP) bezprzewodową. Robisz to we właściwościach drukarki - system powinien ją znaleźć w sieci.

Czy ona przypadkiem nie jest podłączona do innego komputera, np. z Windows?

[Obrazek: 7lE9l12l.png]
Odpowiedz
#13
0
jest przez kabel ale to ten sam komp w win 10 i działa
Odpowiedz
#14
0
Dlatego nie działa w Linuksie.
Podłączenie kablem USB do innego komputera odcina drukarkę od sieci (udostępnia się wtedy drukarkę na kompuerze, do którego jest przypięta kablem). @Ender miał kiedyś podobny problem.
To drukarka bezprzewodowa - podłącz ją sobie jak pisałem wcześniej do routera (przez WiFI), wszystkie komputery w domu będą mogły sobie z niej korzystać.
Ja tak mam. Drukarka stoi w sypialni luzem i z całego domu można na niej drukować.
Odpowiedz
#15
0
(11-08-2020, 23:31)yahoob3 napisał(a): Dlatego nie działa w Linuksie.
Podłączenie kablem USB do innego komputera odcina drukarkę od sieci (udostępnia się wtedy drukarkę na kompuerze, do którego jest przypięta kablem). @Ender miał kiedyś podobny problem.
To drukarka bezprzewodowa - podłącz ją sobie jak pisałem wcześniej do routera (przez WiFI), wszystkie komputery w domu będą mogły sobie z niej korzystać.
Ja tak mam. Drukarka stoi w sypialni luzem i z całego domu można na niej drukować.
A będę mógł drukować na kompie  jak mam internet przez kabel?
Odpowiedz
#16
0
Tak, to nie ma większego znaczenia jak się łączysz z siecią.
Odpowiedz
#17
0
OK. Widzę, że dopisałeś, że to ten sam komputer.
Spróbuj tak: usuń drukarkę (w drukarkach) i powtórz instalację w sposób opisany przeze mnie wyżej, ale...
w przedostatnim kroku gdy instalator zapyta o Will you specify the Device URI? [Y/n] -> wpisz "n".
Może tak załapie. Po tym we właściwościach drukarki, w polu Adres URI urządzenia powinieneś mieć adres zaczynający się od usb://.
Odpowiedz
#18
0
(12-08-2020, 10:43)yahoob3 napisał(a): OK. Widzę, że dopisałeś, że to ten sam komputer.
Spróbuj tak: usuń drukarkę (w drukarkach) i powtórz instalację w sposób opisany przeze mnie wyżej, ale...
w przedostatnim kroku gdy instalator zapyta o Will you specify the Device URI? [Y/n] -> wpisz "n".
Może tak załapie. Po tym we właściwościach drukarki, w polu Adres URI urządzenia powinieneś mieć adres zaczynający się od usb://.
nie działa już załamuje ręce i nie wiem co  jest z tą drukarką.
Odpowiedz
#19
0
A masz to usb:// w polu Adres URI urządzenia?

Z drukarką jest raczej wszystko OK. Kwestia wskazania systemowi gdzie ona jest. Nie zadziała, jeśli wydruki będą słane w "kosmos" Wink
Odpowiedz
#20
0
(12-08-2020, 16:36)yahoob3 napisał(a): A masz to usb:// w polu Adres URI urządzenia?

Z drukarką jest raczej wszystko OK. Kwestia wskazania systemowi gdzie ona jest. Nie zadziała, jeśli wydruki będą słane w "kosmos" Wink
Jest usb. Ja miałem wcześniej zainstalowaną hp drukarkę może trzeba odinstalować te stery
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości