Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Instalacja Linux Mint 20, nowy dysk SSD.
#11
0
Przy podziale na 3 partycje zgodnie z poradami, dobrze rozumiem ze tak to bedzie wygladało?

1. 300MB - Partycja Systemowa EFI (ESP) -> rozruch?
2. 50000 MB - "/"  -> rozumiem ze na tym będzie wszystko co związane z systemem?
3. Reszta dysku - "/home" - > partycja na moje programy itp. itd?
#12
0
Tak, tworzenie oddzielnej partycji /home jest dowolne.
#13
0
"/" - tam będzie siedział sobie sam system, tak? + plus oczywiście te programy kóre bede chciał tam zainstalować?
Bo rozumiem ze normalnie bede mógł sobie operować na partycji /home jaki i "/" ? Instalować programy zarówno tu i tu?
#14
1
Better response on post RE: Instalacja Linux Mint 20, nowy dysk SSD.Programy można instalować tylko na partycji z systemem /.
Na partycji /home będą pliki konfiguracyjne tych programów.
#15
0
To może bezpieczniej będzie zrobić większą partycje / ? 50gb nie bedzie za mała?
#16
0
Jeśli planujesz instalację "połowy repozytoriów", to 50 GB może być mało Wink
Mam 33 GB. Po 2 latach zapełniona jest w połowie. A testuję na potrzeby forum różne różności.
#17
0
50 GB jest wystarczające ale i to można wypełnić. Programy Flatpak zajmują po kilka GB każdy.  Big Grin
Jeżeli nie utworzysz oddzielnej partycji /home to problem wielkości / przestanie istnieć.
#18
0
Ok, no to mam już trochę jaśniejszy obraz wszystkiego.

Jednak to mnie ciekawi, nie mogę pojąc ze programy będą instalowane na jednej parytucji a pliki konfiguracji będą na innej? (przypuszczam ze to zaburzenie pojmowania partycji względem środowiska windowsa a linuxa Big Grin
(20-08-2020, 15:46)magnus napisał(a): Na partycji /home będą pliki konfiguracyjne tych programów.
#19
0
Cytat:Jednak to mnie ciekawi, nie mogę pojąc ze programy będą instalowane na jednej parytucji a pliki konfiguracji będą na innej? (przypuszczam ze to zaburzenie pojmowania partycji względem środowiska windowsa a linuxa

Linux to nie darmowy Windows Smile. Po kilku latach z nim uważam, że jest "fajniej" - logiczniej zbudowany.
Kiedyś czytałem, że w Windows można uzyskać podobny efekt. W Linuksie jest to znacznie łatwiejsze. /home to takie skrzyżowanie Documents i Program FIles. Po reinstalacji sytemu bez formatowania /home i wskazaniu tej partycji znów jako /home, nawet tapeta i zakładki w FF pozostają nietknięte Smile (taki trochę skrót myślowy, ale tak to działa).
#20
0
Dzięki za podpowiedzi, Linux postawiony. Teraz czas na poznawanie. Zapewne nie raz wróce jeszcze z  pytaniami.  Smile
Temat do zamknięcia.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości