Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane W jaki sposób usunąć partycję home, aby system dalej poprawnie działał
#1
0
Witajcie! Sprawa wygląda tak, że mam dwa systemy Mint, na osobnych dyskach. Jeden na SSD, drugi na HDD w trybie MBR. Jednak i jeden i drugi, korzystają ze wspólnej partycji /home Teraz chciałbym to zmienić tak, żeby ten system uruchamiany z HDD otrzymał inna partycję z home bez straty dla siebie, tzn aby dalej prawidłowo mógł się uruchomić. W jaki sposób mogę to przeprowadzić?
#2
1
Better response on post RE: W jaki sposób usunąć partycję home, aby system dalej poprawnie działałWydaje mi się że sam powinien zrobić sobie potrzebne pliki i katalogi przy pierwszym uruchomieniu po zmianie punktu mocowania /home, w razie jak by jednak nie skopiowanie brakujących plików rozwiąże problem.
#3
0
Na ten moment, gdy usunę fizycznie dysk gdzie znajduje się partycja home, system z ssd, nie chce wystartować.
#4
0
A przestawiłeś ten na SSD tak żeby home był gdzie indziej?
#5
0
No nie właśnie. Dlatego chciałem zapytać jak można to zrobić bezpiecznie. Ostatecznie jednak kwestię rozwiązałem, ale mimo wszystko chciałbym dowiedzieć się, jak można zmienić położenie /home tak by system "wstał" i wiedział o tej zmianie.
#6
1
Better response on post RE: W jaki sposób usunąć partycję home, aby system dalej poprawnie działałW sumie ponad to, co napisano tu: https://help.ubuntu.com/community/Partit...ome/Moving nie potrafiłbym dodać Wink


OK, a to z naszego, zielonego podwórka Smile
#7
0
No tak, to wyczerpuje temat Smile Dzięki!
#8
0
Oznaczam wątek jako rozwiązany.
Zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości