Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
update ICEauthority file
#1
0
Witam od niedawna mam taki problem z mint'em, nie mogę się zalogować na konto gościa wyświetla mi się wtedy znany komunikat:

"could not update ICEauthority file /run/user/999/ICEauthority" szukałem tego rozwiązania na innych zagranicznych forach ale wydaje mi się że mój problem jest trochę inny niż tam opisywany, podana w komunikacie ścieżka nie istnieje. Jedyne co mam w /user to katalog /1000 i w nim jest taki plik ICEauthority i nie wiem co z tym zrobić dalej. help
Odpowiedz
#2
0
Na początek spróbuj tak:
Zaloguj się jako Twój użytkownik (nie gość), kliknij Menu, zacznij wpisywać "okno logowania" (bez cudzysłowów) i wybierz aplikację. W zakładce "użytkownicy" wyłącz możliwość logowania się przez gościa ("Zezwól na sesję gościa") i uruchom ponownie komputer. Manewr powtórz z włączeniem możliwości logowania gościa. Uruchom komputer ponownie i daj znać jak poszło.


  [Obrazek: EctKXkf.png]
Odpowiedz
#3
0
Hej już tak próbowałem, nic to nie dało problem taki sam jak był.
Odpowiedz
#4
0
Odpowiedz
#5
0
Przed chwilą robiłem to krok po kroku i nadal ten sam komunikat z tego co piszą na tym forum z linku, nie udało im się rozwiązać tego problemu.

przy okazji chciałbym zapytać jaka jest różnica między typem konta administrator a standardowy użytkownik? w obu przypadkach trzeba podawać hasło roota nie można edytować plików systemowych bez roota więc gdzie jest różnica?
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości