Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mint 19.3 Mate - po automatycznym wygaszeniu ekranu, nie można ponownie się zalogować
#1
0
Witajcie! Napotkałem dość uciążliwy kłopot. Po dłuższej bezczynności, następuje blokada ekranu. Niestety po wybudzeniu w pole do wpisania hasła, nie można nic wprowadzić. Przyciski działają, ale samo pole do wprowadzania tekstu, nie działa. W czym może być problem? Sprawdzę jeszcze opcje wygaszacza ekranu, bo tu może coś jest nie tak.

Dodano po pewnym czasie:
Wystarczyło włączyć wygaszacz, aby uruchamiał się podczas blokowania ekranu i wszystko wróciło do normy.

Dodano po pewnym czasie:
No więc okazuje się, że kłopot nie został rozwiązany. Nadal np po nocy, nie da się wprowadzić hasła na zablokowanym ekranie. Także jakby ktoś miał jakiś pomysł, co można spróbować zrobić, to temat otwarty Wink
#2
0
Zauważyłem że odczekując trochę czasu, otrzymuję inf że upłynął limit i, wtedy mogę przełączyć użytkownika, a następnie podać hasło i loguje już normalnie do sesji. Mimo wszystko bardzo to denerwujące i coś mi świta, że to nie kłopot systemu, a środowiska graficznego.
#3
1
Better response on post RE: Mint 19.3 Mate - po automatycznym wygaszeniu ekranu, nie można ponownie się zalogowaćSpróbuj w grub (np. sudo nano /etc/default/grub)ustawić tak:
Kod:
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash noresume"
Jeśli masz tam jeszcze inne parametry, to je zostaw, dopisz tylko na końcu noresume.
Wykonaj potem oczywiście sudo update-grub i zrestartuj komputer.
#4
0
Poszło. Zobaczymy nazajutrz jak będzie. Tymczasem dzięki!

Dodano po pewnym czasie:
yahoob3 niestety nadal występuje ten kłopot. Po nocy dalej blokada jest.
#5
0
Trzeba odznaczyć opcję : Blokowanie ekranu, gdy wygaszacz jest aktywny
#6
0
(31-12-2023, 15:25)Confotorio napisał(a): Trzeba odznaczyć opcję : Blokowanie ekranu, gdy wygaszacz jest aktywny
[Obrazek: vSR4qQv.png]
Zamykam Smile


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości