Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy laptop instalacja LM zawiesza się.
#1
0
Witam i pozdrawiam.
Kupiłem nowy laptop bez systemu"Acer R5 - CPU "AMD Ryzen 5 3500U with Radeon".
Przy instalacji początkowo zaczyna ładować system naciskam "start Linux Mint 20" i pojawia się logo,słyszę jak procesor pracuję i nagle ustaje a logo cały czas wisi.
Zanosiłem go do naprawy aby fachowiec mi pomógł ustawić lapa a on powiedział,że to przez dysk "SSD" ze złączem "M-2".Próbował wgrać sterowniki i nic.
Zaniosłem go na gwarancję to po miesiącu oddali i napisali,że jest ok a za systemy trzecie nie odpowiadają.Napisali ,że zainstalowali "Eshell".
I dzieje się to samo.
Pendrive z systemem jest ok sprawdzony na starym lapie bez problemu instaluję LM.
Jestem nowym użytkownikiem LM i uczę się go od podstaw ,proszę o instrukcję co mam robić,za co z góry dziękuję.
Wersja BIOSU V1.08
Odpowiedz
#2
0
Z opisu wynika, że to nie instalacja się zawiesza tylko uruchomienie nośnika instalacyjnego.
Spróbuj wystartować w trybie kompatybilności -> https://linuxmint.com/rel_ulyana_cinnamon.php
Cytat:Solving freezes during the boot sequence

Some graphics cards don't work well with the open-source driver present in Linux Mint.

If Linux Mint freezes during boot time, use the "Compatibility Mode" boot option.

In this mode you should be able to boot Linux Mint and install it on your computer.

After the installation, reboot the computer and wait for the boot menu to appear.

Add the "nomodeset" option as illustrated below:
Your browser does not support the video tag.

If your graphics card is from NVIDIA, once in Linux Mint, perform the following steps to install the NVIDIA drivers:

Run the Driver Manager
Choose the NVIDIA drivers and wait for them to be installed
Reboot the computer

With these drivers the system should now be stable and you no longer need to use "nomodeset".

Note: If you're using an Optimus card, you've nothing more to do. Upon reboot, a system tray icon should show up indicating which GPU is currently active. Click on it to switch GPUs.

Note: If you still cannot boot try one of the following solutions:

Try with "nouveau.noaccel=1" instead of "nomodeset".
Try with "noapic noacpi nosplash irqpoll" instead of "quiet splash".
After the installation, use "Advanced Options" -> "Recovery mode" from the boot menu and choose "resume".
Odpowiedz
#3
0
To samo po polsku znajdziesz tutaj:

>> Problemy podczas instalacji systemu
Odpowiedz
#4
0
Odpaliłem z opcji "Compatibility Mode" i zaczęło wypisywać linijki od zielonego "ok" a na końcu czerwone "***"i zdanie wypisane a na końcu odliczany czas,który zatrzymał się na 35 sekundzie i wisi

Dodano po pewnym czasie:
Wypróbowałem wszystkie te opcje i cały czas jest tak samo tyle ,że na końcu są dwie czerwone gwiazdki.
Odpowiedz
#5
0
SSD nie jest problemem ponieważ pendrive z systemem nie potrzebuje SSD żeby się uruchomić, korzysta tylko z pamięci RAM.

Problemem raczej jest karta graficzna z którą wielu w Mincie ma kłopoty.
Spróbuj instalacji Linux Mint 19.3.
Odpowiedz
#6
0
Zrobiłem to samo z 19.3 i jest identycznie tak samo z każdym wariantem.
To czyli na tym lapie nie pójdzie ?
Odpowiedz
#7
0
Pokaż w którym miejscu się wiesza.
Odpowiedz
#8
0
[Obrazek: 9bXGAuRl.jpg]
Odpowiedz
#9
0
Mimo wszystko to ten nvme coś może blokować.

Spróbuj z opcja stratową nvme_core.default_ps_max_latency_us=5500
Albo całkowicie wyłącz acpi=off
Odpowiedz
#10
0
Proszę napisać gdzie to wpisać.Czy w miejscu "quiet splash"
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości