Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane RST
#1
0
Próbuję zainstalować Linuksa i wyświetla mi się komunikat, że nie może instalować z powodu Intel RST. Mint przy tym wyświetla odesłanie do instrukcji umieszczonej na forum Ubuntu (tej), ale zastosowanie instrukcji kończy się tym, że Windows (który chce zachować jako drugi system) musi się samonaprawiać i wraca do ustawień pod RST. Czy jest możliwe, że trzeba coś jeszcze przestawiać, żeby faktycznie wszystko pod AHCI?

Próbuję naprzemiennie walczyć raz z instalacją Minta, raz z innymi distro i ciągle coś :-(
#2
0
Podaj dokładny komunikat.
O jaką instrukcję chodzi?.
#3
0
Komunikat to:

This computer uses Intel RST (Rapid Storage Technology). You need to turn off RST before installing Linux Mint. For instructions. open this page on a phone or other device: help.ubuntu.com/rst

Wskazany link przekierowuje na adres wskazany we wcześniejszym poście, czyli do instrukcji co zmienić w rejestrze Windows 10, żeby móc zmienić w BIOSie RST na AHCI, jednak zastosowanie instrukcji kończy się tym, że Windowsa musi przechodzić samonaprawę.
#4
0
Coś źle robisz przy tym przestawieniu Windowsa na AHCI.
#5
0
Czy w takim razie gdzieś można znaleźć instrukcję alternatywną do powyższej? Bo działałem dokładnie według niej (weryfikacja co w menedżerze urządzeń, edycja kluczy w rejestrze, zmiana ustawień w BIOSie).
#6
0
No wystarczy wrzucić w wyszukiwarkę.
#7
0
W wyszukiwarce widzę tylko analogiczne do tej instrukcji - a jak wspomniałem, krok po kroku i nie działa.
No nic, widocznie od czasu napisania tej instrukcji coś musiało się zmienić z którąś aktualizacją Windowsa lub na poziomie BIOSu trzeba coś jeszcze przestawić...
#8
0
Bardziej mi się wydaje, że coś źle robisz, ale ciężko powiedzieć co przy takiej ilości informacji.
Poza wpisami do rejestru jest też metoda przez wiersz poleceń:
Cytat:Enable AHCI After Win 10 Installation via CMD

Step 1: Type Command Prompt in the Cortana’s search box and run Command Prompt as administrator.

Step 2: Type the bcdedit /set {current} safeboot minimal command and then hit Enter after each inputting.

input bcdedit /set {current} safeboot minimal

Step 3: Boot your computer into BIOS and then enable AHCI mode.

Step 4: Save changes then exit BIOS. Reboot your computer.

Step 5: Enter Safe Mode and then reopen Command Prompt. Type the bcdedit /deletevalue {current} safeboot command and hit the Enter key.

Step 6: Restart your computer and Windows will automatically install AHCI drivers.
#9
1
Better response on post RE: RSTJak to zrobić opisane jest także w tym poradniku w dziale "RAID":

>> Dell Inspiron
#10
0
Super, dzięki.
Faktycznie, o ile nie zadziałało w trakcie procedury naprawiania Windowsa, o tyle "prewencyjne" poprzestawianie tak jak w tej ostatniej instrukcji zaskoczyło.

Dzięki za poradę i dziki za cierpliwość do nowicjusza :-)


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości