Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dell inspirion 5558 problem z instalacją
#1
0
Witam,
otóż mój problem jest taki. Ostatnio postanowiłem ożywić starego laptopa, w którym całkiem padł dysk. Kupiłem nowy i potrzebowałem systemu i padło właśnie na linuxa mint (jest to pierwszy raz kiedy używam linuxa). Zbootowałem pendrive na innym komputerze i na początku nie mogłem ustawić jego pierwszeństwa w biosie aczkolwiek w końcu się udało. Odpaliłem komputer i włączyłem instalacje. Wyskoczył błąd (nie pamiętam dokładnie ale było tam coś z user error) wiec anulowałem instalacje i uruchomiłem ponownie laptopa i od wtedy za każdym razem wyskakuje coś takiego (załącznik) i nie mam pojęcia co zrobić.
Laptop Dell inspirion 5558
Odpowiedz
#2
0
Może zacznij od uruchomienia tego pendriva na TYM komputerze, albo przestaw znów ustawienia kolejności w BIOS.
W sumie to, sprawdzenie nagranego obrazu Minta na pendrivie to strata czasu.

Napisałeś post w stylu:
"- coś mi stuka w samochodzie,
- jakim?
- czerwonym"
Odpowiedz
#3
0
Zdaje sobie sprawę z tego, że tak może być, bo sie na tym nie znam. Kolejność w BIOS jest ok, bo po włączeniu pojawia się ekran startowy minta i dopiero po kliknięciu w instalacje pojawia się to co w załączniku.
Odpowiedz
#4
0
A o jaki załącznik chodzi?
Odpowiedz
#5
0
OK, treść tego komunikatu jest kluczowa, ale może jeśli zrobisz instalację poprawnie krok pro kroku, wg tych dwóch poradników (Dell wymaga czasem innego sposobu instalacji, o czym pisał @magnus), powinno pójść.
- https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=553
na końcu tego poradnika jest link to tego poniżej Smile
- https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=90
Odpowiedz
#6
0
Generalnie wszystko robiłem dokładnie tak jak jest tam opisane ale pomijając ustawienia w Windowsie, bo laptop obecnie nie ma żadnego systemu. Jest po prostu pusty dysk. Dodaje jeszcze raz załącznik, bo wcześniej coś się stało i się nie wstawił. (jeśli nie będzie dało się nic z tego odczytać postaram się zrobić jeszcze raz)



[Obrazek: k7dzjtll.jpg]
Odpowiedz
#7
0
Sprawdź ten nośnik na innym komputerze i upewnij się czy nie uruchamiasz czasem systemu z dysku (dla pewności wywołaj bootmenu i wybierz nośnik USB)
Odpowiedz
#8
0
Jest na pewno pendrive nad dyskiem. A dałoby się zrobić to w ten sposób aby dysk podpiąć kablem usb-sata do innego komputera i tam bezpośrednio zainstalować linuxa?
Odpowiedz
#9
0
Bootmenu, o którym pisze @dedito wywołujesz tak, jak BIOS/UEFI przy starcie komputera, ale wciskając F12 (może to być kombinacja Fn+F12) i z tego menu wybierasz nośnik, z którego uruchomiony zostanie instalator systemu.

BTW Czasem instalatora można zbootować z konkretnego portu USB. Niekoniecznie USB 3, jak u mnie Smile
Odpowiedz
#10
0
Spróbowałem dzisiaj z ubuntu i początkowo odpalił bez żadnych problemów, dopiero pod koniec instalacji wyskoczył błąd "[errno 5] input/output error". Wychodzi na to, że albo z pendrivem albo z dyskiem jest coś nie tak. Spróbuję z innym pendrivem i jak nie pomoże to chyba muszę zwrócić dysk.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości