Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane System nie widzi Linuxa
#1
0
Witam.
Otóż postanowiłem wypróbować Linuxa, instaluję sobie Minta 20, cała instalacja przebiega bezproblemowo lecz po zakończeniu instalacji startuje z automatu Windows, nie ma możliwości wyboru systemu, w biosie widnieje tylko Windows boot manager, w programie EasyBCD równiez nie widzę Linuxa, jest na szaro.
Jak włożę pendriva z instalatorem to mam menu gruba by wystartować tylko Minta, żadnych błędów podczas instalacji nie miałem.
Jak wystartuję to mam pulpit jak podczas instalacji, zerknąłem w instalatorze i podczas instalacji gdy wybiera się partycje mam zainstalowanego Minta jak należy, prosze o pomoc.
#2
0
Jeżeli masz instalację w trybie UEFI to spróbuj rozwiązania z działu "Brak wyboru systemu przy rozruchu":

>> Problemy podczas instalacji systemu
#3
0
Śmiga, zmieniłem tryb pracy biosu na samo UEFI, system już widział linuxa tylko w boot managerze grub się nie pojawiał, wystarczyło odpalić minta z biosa i stosować się do poleceń jak w poradniku co wyslałeś i wszystko teraz jest w należytym porządku. Widocznie wcześniej na legacy musiał się instalator odpalać i dlatego system miał problem ze znalezieniem bootera, pojawiły mi się w boot managerze dwa booty z ubuntu nie wiem dlaczego, dla rozruchu i systemu jedną partycję zrobiłem ale w grubie jest tylko jeden booter linuxa także to raczej problemu nie stanowi. Problem rozwiązany.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości