Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka drukarka ze skanerem pod minta ?
#1
0
Witam wszystkich
Muszę kupić taki kombajnik do drukowania i skanowania. Z własnych doświadczeń wiem że nie każda drukarka w pełni działa pod linuxem i stąd moja prośba. Jaki sprzęt kupić. Budżet powiedzmy do 500 zł. Drukarka laserowa. Do wydruku dokumentów więc czarny toner wystarczy, skaner, wifi może, ale wcale nie musi być. No i oczywiście z pełnym wsparciem do linuxa. Nowa.
Odpowiedz
#2
0
(05-10-2020, 20:58)glimar napisał(a): Witam wszystkich
Muszę kupić taki kombajnik do drukowania i skanowania. Z własnych doświadczeń wiem że nie każda drukarka w pełni działa pod linuxem i stąd moja prośba. Jaki sprzęt kupić. Budżet powiedzmy do 500 zł. Drukarka laserowa. Do wydruku dokumentów więc czarny toner wystarczy, skaner, wifi może, ale wcale nie musi być. No i oczywiście z pełnym wsparciem do linuxa. Nowa.
Co wybrałeś? bo jestem na tym samym eyapie wyboru Smile
Odpowiedz
#3
0
Brother... na pewno laser?
Odpowiedz
#4
0
Ja mam urządzenie laserowe wielofunkcyjne Brother DCP-L2512D. Sterowniki są do ściągnięcia ze strony producenta. Drukowanie działa. Skanowanie działa. Jedyne, nie udało mi się uruchomić, to skanowania bezpośrednio z urządzenia i wysyłania pliku do komputera, tak jak to jest w Windows. Drukarka działa po kablu USB. Instalacja sterowników prosta. Konfiguracja też. Widziałem też, że Epson udostępnia sterowniki do swoich urządzeń pod Linuksa.
Odpowiedz
#5
0
HP ma dobre wsparcie dla Linuksa. Wystarczy zainstalować GUI i plugina.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz
#6
0
(29-11-2020, 15:06)tomsdb napisał(a): Brother DCP-L2512D. [...] Jedyne,  nie udało mi się uruchomić, to skanowania bezpośrednio z urządzenia i wysyłania pliku do komputera, tak jak to jest w Windows.

Do tego potrzebne jest oprogramowanie, jakie producent dostarcza wraz ze sterownikami dla Windows. Jak zauważyłeś dla Linuksa są tylko sterowniki.
Odpowiedz
#7
0
Zauważyłem. Szkoda.
Odpowiedz
#8
0
(29-11-2020, 15:06)tomsdb napisał(a): Widziałem też, że Epson udostępnia sterowniki do swoich urządzeń pod Linuksa.

Mam mieszane uczucia co do Epsona. Instalowałem urządzenia Epsona (dwa razy drukarkę, raz kombajn) i za każdym razem było z tym trochę kombinowania...
Polecam HP, z nimi nigdy nie miałem najmniejszego problemu.
Życzyłbym sobie, by mnie otaczali
Ludzie otyli, przyczesani gładko,
Po których widać, że zdrowo śpią w nocy.
Spójrz na Kasjusza: chudy, jakby głodny;
Zbyt wiele myśli; tacy najgroźniejsi.



Odpowiedz
#9
0
Wczoraj instalowałem Epsona L6160. Działa elegancko, drukarka i skaner przez WiFi. Sterownik jest na stronie producenta.
Odpowiedz
#10
0
Ja polecam HP (od lat służy bez problemu) oraz Brother wiem, że dobrze działa.
Jeśli jest polączenie przez WI-FI to najlepiej ustawić statyczny adres IP dla drukarki/urządzenia wielofunkcyjnego by nie było problemu z połączeniem i ponownym ustawianiem.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości