Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brak możliwości przesyłu plików na telefon
#1
Photo 
0
Witam,

podłączając telefon na świeżo postawionym systemie (wer.20), nie mam możliwości przesyłu plików na telefon (wyświetla się poniższy komunikat). Urządzenie widoczne jest na pulpicie z ustawioną opcją "transmisja plików".

wszystko sprawne, zmieniałem porty USB i opcje przesyłu plików w telefonie ale nic nie pomaga. Cały czas wywala mi powyższy komunikat, który zamieściłem. Przed chwilą na laptopie z Win bezproblemowo telefon został wykryty i mogłem ingerować w jego zawartość. Pierwszy raz na Linuxie mam taki problem, wczesniej go nie było...
Telefon oczywiście odblokowany,

[Obrazek: d0hqeaNl.png]
Odpowiedz
#2
0
Wrzuć logi dmesg | tail n 30 tuż po podpięciu telefonu.
Wrzuć też stare dmesg | grep -i org.gtk.vfs
Odpowiedz
#3
0
czyli co mam zrobić ? jak te logi pokazać ?
Odpowiedz
#4
0
W terminalu wpisz te polecenia i to co wyskoczy wklej tutaj w znaczniki code (przepis w zasadach https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=304 )
Odpowiedz
#5
0
nie zrobiłem nic szczególnego i teraz wszystko zadziałało, widzę "bebechy" systemu w telefonie i transfer plików działa. Nie wiem o co chodzi...?!?

Jak problem się powtórzy to na pewno Cię jeszcze miłościwy Panie pomęczę Big Grin na razie HULA
Odpowiedz
#6
2
Better response on post RE: Brak możliwości przesyłu plików na telefonMoże być, że raz na jakiś czas ten problem się pojawia.
Zalecają wtedy ponownie podpiąć telefon lub wyłączyć automatyczne montowanie.
Odpowiedz
#7
0
Zainstaluj ze sklepu Google Kdeconnect na telefonie i z menadżera oprogramowania Kdeconnect i Indicator KDE-Connect na na komputerze. Ja tak zrobiłem i nie ma problemów z kopiowaniem plików na telefon oraz z telefonu na komputer.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz
#8
Wink 
0
(08-10-2020, 09:22)omkar napisał(a): Zainstaluj ze sklepu Google Kdeconnect na telefonie i z menadżera oprogramowania Kdeconnect i Indicator KDE-Connect na na komputerze. Ja tak zrobiłem i nie ma problemów z kopiowaniem plików na telefon oraz z telefonu na komputer.
Nie w każdej sytuacji działa np. (na cinnamon), kde plasma już tak. Wink
Odpowiedz
#9
0
Używam Minta 20 Xfce i Kdeconnect wraz z Indicator KDE-Connect działają bardzo dobrze.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz
#10
0
Chyba zrozumiałem w czym problem, ponieważ po ostatnim poście znowu zaczeły pojawiać się problemy z transferem plików a te tkwią w portach USB 3.0. Po podłączeniu telefonu do starego USB 2.0 owszem nadal wywala błąd ale po zatwierdzeniu go i tak mam dostęp do plików w telefonie i na odwrót...
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości