Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polska klawiatura - brakujące litery
#1
0
Witam,

Postanowiłem po dłuższym czasie wrócić do Minta (i Linuksa ogólnie) jako że wygląda on na najbardziej dopracowany z mojego punktu widzenia. Czy ktoś móglby doradzić (i z góry przepraszam jeśli temat był opisywany wcześniej) dlaczego po instalacji polskiej klawiatury (język systemowy - English(UK)) nie działają mi 2 znaki: ó i ł? Próbowałem klawiatur Polish i  Polish (legacy). Znaki są na podglądzie klawiatury.

Mimo że bawię się różnymi dystrybucjami Linuksa (dosyć powierzchownie) od jakichś 25 lat, chyba nigdy nie zdarzyło się, żeby wszystko działało "out of the box" (ale to osobny temat).   Confused
Odpowiedz
#2
0
Odpowiedz
#3
0
Te znaki powinny działać. Jak instalowałeś Minta, czy to był upgrade z wersji 19.x?

Co się pojawia zamiast tych znaków?
Odpowiedz
#4
0
(06-11-2020, 17:47)magnus napisał(a): Te znaki powinny działać. Jak instalowałeś Minta, czy to był upgrade z wersji 19.x?

Co się pojawia zamiast tych znaków?

Dzięki magnus, sorki mała pomyłka - brakujące znaki to ó i ę. Wszystkie inne działają. Minta instalowałem od zera. Przyciskając je na klawiaturze (alt+o i alt+e) nie pojawia się nic, ale co dziwne na podglądzie klawiatury widać prawidłową reakcję przy naciskaniu.

Edit: dodam jeszcze - nie pamiętam dokładnie ale wydaje mie się że miałem ten problem też pod Ubuntu

Dodano po pewnym czasie:
Problem rozwiązany - tak jakby. Okazuje się że wariuje sama klawiatura Huh
Dla sprawdzenia podpiąłem pod mojego laptopa (chromebook) - ten sam problem. Klawiatura jest bezprzewodowa. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem.
Odpowiedz
#5
0
Zakłócenia mogą pochodzić, np. ze świetlówek, myszy BT, głośników... ale... Smile warto sprawdzić baterie w klawiaturze... warto, wierz mi Wink
Odpowiedz
#6
0
Pewnie klawisze do wyczyszczenia, a raczej punkty styku.
Coś może się wlało i nie przewodzi.
Odpowiedz
#7
0
Chyba wiem w czym problem - słabe baterie w klawiaturze Big Grin Big Grin Big Grin
Pod Windows nie było ń, a alt-o zachowywał się jak ctrl-o. Włożyłem inne baterie, też słabe ale teraz nie mam tylko ó Big Grin Big Grin Big Grin
Dzięki za sugestie (yahoob3 nie zauważyłem Twojego posta Wink )
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości