Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lenovo V110 i touchpad
#11
0
Instalować i usuwać sterowniki można poprzez Menu > Menedżer oprogramowania
Odpowiedz
#12
0
(10-11-2020, 19:25)magnus napisał(a): Możesz także wypróbować jeszcze jeden sterownik. Użyj Menedżer oprogramowania:
Zainstaluj sterownik xserver-xorg-input-evdev
Usuń sterowniki xserver-xorg-input-synaptics i xserver-xorg-input-libinput
Zrestartuj komputer. Ta próba może się zakończyć potrzebą ponownej instalacji Minta.
Zrobiłem jak piszesz. Komp się uruchomił, sytem wstał ale touchpad dalej nie działa.
Odpowiedz
#13
0
Próbowałeś jąder z serii 5.8, jak pisałem wcześniej?
Powinieneś mieć możliwość ich instalacji w menedżerze aktualizacji.
Odpowiedz
#14
0
(11-11-2020, 17:51)yahoob3 napisał(a): Próbowałeś jąder z serii 5.8, jak pisałem wcześniej?
Powinieneś mieć możliwość ich instalacji w menedżerze aktualizacji.
Tak, zainstalowałem 5.8.0.28 i touchpad nie ruszył.
Odpowiedz
#15
0
Heh, spróbuj tak: edytuj GRUB:
Kod:
xed admin:///etc/default/grub

Zmień linijkę GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash" na taką:
Kod:
GRUB_CMDLINE_LINUX="initcall_blacklist=elants_i2c_driver_init"
wykonaj sudo update-grub i zrestartuj komputer.
Odpowiedz
#16
0
(11-11-2020, 18:52)yahoob3 napisał(a): Heh, spróbuj tak: edytuj GRUB:
Kod:
xed admin:///etc/default/grub

Zmień linijkę GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash" na taką:
Kod:
GRUB_CMDLINE_LINUX="initcall_blacklist=elants_i2c_driver_init"
wykonaj sudo update-grub i zrestartuj komputer.
Zrobiłem i nic Smile Muszę ci powiedzieć że już kombinowałem z poleceniami dołączania parametrów do jądra wg. wskazówek innych doradców. Próbowałem też dołączać moduł elan_i2c (nie elants) z palca. Nie działa z ani bez tego modułu.
Odpowiedz
#17
0
Powróciłeś do sterownika domyślnego libinput?

Próbowałeś elan_i2c z wyłączonym Secure Boot?

W tym wątku ktoś ma taki sam problem i laptop. Znalazł nietypowe rozwiązanie (ostatni wpis):
>> Linux Mint 20 - Touchpad completely unresponsive
Odpowiedz
#18
0
(11-11-2020, 21:41)magnus napisał(a): Powróciłeś do sterownika domyślnego libinput?

Próbowałeś elan_i2c z wyłączonym Secure Boot?

W tym wątku ktoś ma taki sam problem i laptop. Znalazł nietypowe rozwiązanie (ostatni wpis):
>> Linux Mint 20 - Touchpad completely unresponsive
To nie całkiem tak Smile Jemu w trakcie bojów wysiadło nawet sterowanie myszą. Odzyskał ją po wyłączeniu zasilania i baterii. Touchpad dalej nie działa.
Odpowiedz
#19
0
(11-11-2020, 22:10)kotbury napisał(a): To nie całkiem tak Smile Jemu w trakcie bojów wysiadło nawet sterowanie myszą.

Mysz mu nie wysiadła. Przeczytaj cały wątek. Touchpad to także rodzaj myszy  Smile
Odpowiedz
#20
0
(11-11-2020, 22:57)magnus napisał(a):
(11-11-2020, 22:10)kotbury napisał(a): To nie całkiem tak Smile Jemu w trakcie bojów wysiadło nawet sterowanie myszą.

Mysz mu nie wysiadła. Przeczytaj cały wątek. Touchpad to także rodzaj myszy  Smile
Ech, przeczytałem jeszcze raz szczególnie dokładnie i naprawdę nie widzę aby problem z touchpadem został rozwiązany. Chyba że gość mówiąc "mysz" ma na myśli touchpad i rozwiązanie polega na odłączenia baterii i resetu CMOS przez wyjęcie ogniwka podtrzymującego pamięć. Jeśli się mylę, proszę, wskaż miejsce które masz na myśli mówiąc o znalezieniu rozwiązania.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości