Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura Steelseries, oprogramowanie
#11
0
No właśnie, oprogramowanie do klawiatury jest cały czas aktywne.
Kiedy wcisnę zaprogramowany klawisz make, przypisana funkcja zaczyna działać.
Przykładowo, zapiszę klawisz "C" jako makro, ma się powtarzać bez przerwy co 0,7 sekundy (czas można ustawić dowolnie).
Nie zależnie od uruchomionej aplikacji, czy to w grze czy nawet w Offisie, podczas pisanai, wciskam klawisz makra i licera "C" sama się wpisuje, tak długo jak jest aktywny klawisz makra.
Kolejne kliknicie w klawisz i makro się wyłącza.
Bez softu od Steelseries, raczej jest to nie możliwe :/
Odpowiedz
#12
0
Takie coś jest możliwe, w tym autokey np. ale trzeba sobie skrypt napisać co już nie jest takie proste.
Odpowiedz
#13
0
No właśnie, ratuje mnie jedynie zainstalowanie softu z windozy na Linuxa, a to chyba nie możliwe Sad
Odpowiedz
#14
0
Ja tego programu Autokey nie użytkowałem jeszcze zbyt mocno, jedynie sobie zainstalowałem i pogooglowałem za tym rozwiązaniem powtarzania tekstu no i znalazłem jakiś skrypt.
Być może sam ten program ma już coś takiego w sobie, ale nie znam go na tyle.
Już sam fakt, że ma w sobie skrypty robi z niego narzędzie praktycznie do wszystkiego, tak mi się przynajmniej zdaje, ale to by trzeba poznać ten program poczytać dokumentację.
Odpowiedz
#15
0
Ech, chyba sobie odpuszczę z tą klawiaturą.
Coraz bardziej linux mnie zniechęca Sad
Odpowiedz
#16
0
Przytoczę coś co tu się powtarza od jakiegoś czasu, Linuks to nie darmowy Windows.
To też nie wina twórców Linuksa, że Twoja klawiatura nie ma wsparcia pod Linuksem. Tu możesz winić co najwyżej producenta tej klawiatury lub raczej być świadomym tego, że nie jest ona wspierana w 100% pod Linuksem.
Są pasjonaci, którzy piszą sterowniki na sprzęt do którego producenci nie dostarczają sterowników linuksowych, ani nawet dokumentacji na bazie której można by takowy utworzyć.
Mimo braku gotowych rozwiązań, przynajmniej ja takich nie znalazłem, wskazałem Ci inne drogi, którymi tą sprawę można załatwić, jednak wymagają one wiedzy programistycznej choć w tych kwestiach można po prostu napisać czego się konkretnie oczekuje i wtedy może jakaś dobra dusza siądzie i napisze taki skrypt lub będą już jakieś gotowce.
Także takie to są realia.
Odpowiedz
#17
0
Pewnie jest jakieś rozwiązanie, nie mam wiedzy ani pojęcia gdzie tego szukać.
Linuxa nie znam, programistą też nie jestem.
Chciałem poznać Linuxa i być może na nim pozostać.
Jednak jak do tej pory, wszystko idzie pod górkę Sad
Jeszcze się pomęczę, jak się uda to będzie ok, jeśli nie, to krótka będzie moja przygoda z linuxem :/
Odpowiedz
#18
0
Nie każdy jest biegły, nie każdy ma czas i ochotę, by ogarniać takie tematy.
Wiele osób nie ma świadomości czym jest Linux i często dokonują nieświadomych wyborów, które potem rodzą takie i inne podobne problemy.
Część z tych osób przychodzi na forum by pomarudzić czy wylać swoje żale na bogu ducha winnych twórców dystrybucji Linuxa Wink
Nie chcesz mieć takich problemów, to wróć na Windows, po co się kopać z koniem? (pytanie retoryczne)
Odpowiedz
#19
0
Jest w tym ziarno prawdy, wielu znajomych zachęcało mnie do poznania Linuxa.
Tak rozpocząłem moją przygodę z tym systemem.
Parę rzeczy już ogarnąłem, jednak są jeszcze takie, z którymi nie daję rady, nie wiem czy w ogóle da się je rozwiązać.
Tak czy inaczej, będę jeszcze próbował, mam czas i cierpliwość Wink
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości