Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura Steelseries, oprogramowanie
#1
0
Witam wszystkich, sprawdziłem forum ale nie znalazłem odpowiedniego tematu.
Posiadam klawiaturę Steelseries Apex Gaming Keyboard, model 64145.
Klawiatura ma podświetlane klawisze i opcję ustawienia makr.
Do poprawnego działania i ustwień klawiatury, wymagane jest zainstalowanie oprogramowania Steelseries Engine3.
Na W10 nie ma z tym problemu, niestety producent nie uwzględnił innych systemów do współpracy :/
Czy istnieje możliwość zainstalowania tego softu na linux Mint 20 ?
Nie wiem czy Wine jest w stanie to ogarnąć, jeśli tak, to kóra wersja Wine ?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
0
Odpowiedz
#3
0
Tak, na temat myszy czytałem, niestety klawiatura to inna bajka.
Sprawdzę linki, dam znać czy coś pomogły Smile

Dodano po pewnym czasie:
Sprawdziłem wpisy pod wskazanym linkiem, niestety niczego nie mogę uruchomić, tylko jedno polecenie uruchamia się w terminalu.
Reszta nie chce znaleźć wymaganych wartości.
NIe znam na tyle dobrze angielskiego aby swobodnie się poruszać po opisie, translator nie wiele tłumaczy, aby zrozumieć instrukcję instalacji tego wszystkiego.
Najprostrzym rozwiązaniem było by uruchomienie aplikacji pod W10 na linuxie.
Czy Wine tego nie umożliwia ?
Odpowiedz
#4
0
To raczej nie zadziała, zresztą wystarczy poczytać u źródła https://appdb.winehq.org/objectManager.p...gId=103622
Odpowiedz
#5
0
Czyli nie ma wsparcia dla Linuxa Sad
Kurde, nie będę mógł przypisać makr, na tym mi najbardziej zależało Sad
Odpowiedz
#6
0
Makra można tworzyć innymi metodami.
Kwestia dobrania programu do potrzeb.
Z tych, które spotkałem przy okazji różnych poszukiwań to:
https://code.google.com/archive/p/autokey/
https://wiki.archlinux.org/index.php/Xbindkeys
Odpowiedz
#7
0
Te metody raczej mi nie pomogą, ustwienia makr w tej klawiaturze są dość skomplikowane.
Wybór klawisza, częstotliwość powtarzania, prędkość powtarzania, funkcja makra, przypisanie klawisza makra.
Bez właściwego oprogramowania, nie ruszę tego z miejsca Sad
Liczyłem na to, że Wine pozwoli na instalację windowego oprogramowania na linuxie, ale chyba nic z tego nie będzie Sad
Odpowiedz
#8
0
Powinno się dać, musiałbyś bardziej szczegółowo opisać jakieś przykładowe makro.
Odpowiedz
#9
0
Na klawiaturze mam przyciski MX1 do MX10, po każdy klawisz można przypisać makra.
W niektórych grach używam makr, dla wywołalnia pewnych funkcji, które są powtarzalne w mikro sekundach.
Jest to aktywacja pewnego urządzenia, które się aktywuje w zalezności od sytuacji.
Makro jest włączane wybranym klawiszem i działa non stop, czekając na wybraną sytuację.
Długo by o tym pisać, bez dostępu do softu dla tej kawiatury, raczej nie będzie możliwe ustawienie tych makr :/
Odpowiedz
#10
0
Taki dosyć tajemniczy opis Smile
Nie bardzo mi przybliżył naturę tego makra, ale podejrzewam, że po uruchomieniu makra aktywuje się jakiś programik, który to czeka na wybraną sytuację Smile
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości