Cześć! Wróciliśmy po ataku ransomware na serwer hostingowy, na którym postawione było nasze Forum. Niestety dane po 10 października 2020 r. uległy zniszczeniu.
Dane użytkowników są bezpieczne - nie doszło do ich wycieku. Jeśli w tym okresie zakładałeś konto na Forum, prosimy zrób to jeszcze raz.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wydzielony Aktualizacja jąder systemu
0
(12-11-2020, 13:37)Grodzio napisał(a): Cześć, chcę się podłączyć do tematu by nie zakładać nowego, myślę że moje pytanie pasje do tematu, jak nie to skarcie.
Przesiadłem się z 18 na 20 i w 18 w menadżerze aktualizacji był jasny podział aktualizacji na 1,2,3,4,. 1,2 bezpieczny itd w 20 już takiego podziału nie ma a jest info, że zaleca się instalację wszystkich aktualizacji. Jak wszystkich to i jąder, no i takową zrobiłem, w zbiorze były dwa jądra do aktualizacji, jedno z serii 5.4 drugie z serii 5.8, to pierwsze ze wsparciem do 2025 to drugie ze wsparciem do 21. Zainstalowałem wszystko, tak jak zalecano i wszystko działa, system chodzi na jądrze 5.8...i tu zaczynam się zastanawiać jak to jest, bo to ze wsparciem do 2025 wydaje mi się stabilniejsze, bezpieczniejsze ze względu na dłuższy okres wsparcia Czy mam wszystko instalować czy nie. Zgłupiałem do reszty, możecie mi wytłumaczycie o co chodzi z tym nowym menadżerem aktualizacji i jądrami?

Jądro 5.8 jest przeznaczone dla najnowszego sprzętu, który nie ma wsparcia w 5.4. Jeżeli nie ma problemów z obsługą komputera i podzespołów, to lepiej nie instalować. Z doświadczenia wiem, że mogą być komplikacje.
Ja regularnie aktualizuję 5.4, pozostawiają jedną wcześniejsza wersję, żeby mieć możliwość powrotu w przypadku problemów.
[Obrazek: 7bf901104f55b.png]
Odpowiedz
0
(12-11-2020, 16:50)omkar napisał(a): Jądro 5.8 jest przeznaczone dla najnowszego sprzętu, który nie ma wsparcia w 5.4.
Dla nie najnowszego, który ma wsparcie w 5.4 też Big Grin
Odpowiedz
0
Ja posiadam jajko 5.9.8, i najnowszego LTS , nie ma problemów z żadnym. Smile
Odpowiedz
0
I warto zaznaczyć, że nie masz Minta Smile
Odpowiedz
0
(12-11-2020, 20:16)dedito napisał(a): I warto zaznaczyć, że nie masz Minta Smile
Tak owszem, jak zwykle masz rację. Wink
Odpowiedz
0
Tak dla jasności, ja również Smile
Odpowiedz
0
Jaki kernel? Big Grin
Odpowiedz
0
"Tylko" 5.8 Smile
Odpowiedz
0
(12-11-2020, 16:53)dedito napisał(a):
(12-11-2020, 16:50)omkar napisał(a): Jądro 5.8 jest przeznaczone dla najnowszego sprzętu, który nie ma wsparcia w 5.4.
Dla nie najnowszego, który ma wsparcie w 5.4 też Big Grin

Mam laptopa HP g6-1306se. Przy aktywnym jądrze 5.4.0-53 nie ma żadnych problemów, podobnie jak z wcześniejszymi wersjami 5.4. Po zainstalowaniu 5.8.0-28 w laptopie nie ma internetu, a menadżer sterowników się nie otwiera. Pojawia się aktualizacja do nowszej wersji 5.8 i błąd przy próbie instalacji.
Wszystkie najnowsze wersje Ubintu bazują już na 5.8, ale Mint to inna bajka. Dla mnie numer kernela jest bez znaczenia. Liczy się funkcjonalność i stabilność systemu, a Mint jest tutaj zdecydowanym liderem Smile
[Obrazek: 7bf901104f55b.png]
Odpowiedz
0
U mnie różne problemy z siecią były przy jądrze 5.0 do < 5.4, dlatego długo siedziałem na kernelu serii 4.
Od kernela 5.4 jest już ok, także różnie z tym bywa.
Mint 20 z takim, a nie innym kernelem uważasz za lidera stabilności, zaś inni (nie wywołując wilka z lasu), przy identycznym zestawie psioczą na brak stabilności, problemy etc. itp. Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości