Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instalowanie + Set Up Gruba
#11
0
(15-11-2020, 21:16)yahoob3 napisał(a): Czy ty interesowałeś się choć odrobinkę systemem, który chcesz zainstalować na komputerze?
Wierz mi google, to nie jest wiedza tajemna.
Spróbuj wykazać się odrobiną samodzielności. Ścieżkę dostałeś na tacy.
Kod:
GRUB_DEFAULT=2
GRUB_TIMEOUT_STYLE=hidden
GRUB_TIMEOUT=0.1
GRUB_DISTRIBUTOR=`lsb_release -i -s 2> /dev/null || echo Debian`
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"
GRUB_CMDLINE_LINUX=""


takie cos zrobiem i mi sie wloncza widnows a jak wlonczyc linuxa?

Dodano po pewnym czasie:

jak klikam esc to mi komputer piszczy niewiem czemu
a shift nie dziala

a to mam wreszcze klikac czy trzymac?
Odpowiedz
#12
0
Wcisnąć kiedy wyświetla się logo producenta, trzymać do momentu pokazania się menu GRUB.
Odpowiedz
#13
0
(16-11-2020, 08:50)yahoob3 napisał(a): Wcisnąć kiedy wyświetla się logo producenta, trzymać do momentu pokazania się menu GRUB.
przetestowałem KAŻDY klawisz i grub się nie pojawia dlatego zformatowałem system i teraz probóbuję to sam ogarnąć na maszynie wirtualnej
Odpowiedz
#14
0
W Twoim przypadku nie możesz ustawić GRUB tak, żeby się w ogóle nie pokazywał. Ponieważ chcesz domyślnie wybierać Windows.
Ustaw sobie czas wyświetlania GRUB na 1-2 sekundy. Ani to przeszkadzać nie będzie, ani znacząco opóźniać startu systemu (Windows), a w sumie będzie można przypilnować i zmienić ewentualnie startujący system.
Czytaj proszę dokładnie poradniki.
Cytat:Wpisanie 0.1 spowoduje że lista w ogóle nie będzie pokazana (tą opcję stosujemy tylko w przypadku gdy naszym domyślnym systemem jest Linux Mint, co daje nam możliwość przywrócenia dostępu do listy):
Odpowiedz
#15
0
(16-11-2020, 13:09)yahoob3 napisał(a): W Twoim przypadku nie możesz ustawić GRUB tak, żeby się w ogóle nie pokazywał. Ponieważ chcesz domyślnie wybierać Windows.
Ustaw sobie czas wyświetlania GRUB na 1-2 sekundy. Ani to przeszkadzać nie będzie, ani znacząco opóźniać startu systemu (Windows), a w sumie będzie można przypilnować i zmienić ewentualnie startujący system.
Czytaj proszę dokładnie poradniki.
Cytat:Wpisanie 0.1 spowoduje że lista w ogóle nie będzie pokazana (tą opcję stosujemy tylko w przypadku gdy naszym domyślnym systemem jest Linux Mint, co daje nam możliwość przywrócenia dostępu do listy):
okej dziękuję za pomoc :>

Dodano po pewnym czasie:
(16-11-2020, 13:22)PanLinux napisał(a):
(16-11-2020, 13:09)yahoob3 napisał(a): W Twoim przypadku nie możesz ustawić GRUB tak, żeby się w ogóle nie pokazywał. Ponieważ chcesz domyślnie wybierać Windows.
Ustaw sobie czas wyświetlania GRUB na 1-2 sekundy. Ani to przeszkadzać nie będzie, ani znacząco opóźniać startu systemu (Windows), a w sumie będzie można przypilnować i zmienić ewentualnie startujący system.
Czytaj proszę dokładnie poradniki.
Cytat:Wpisanie 0.1 spowoduje że lista w ogóle nie będzie pokazana (tą opcję stosujemy tylko w przypadku gdy naszym domyślnym systemem jest Linux Mint, co daje nam możliwość przywrócenia dostępu do listy):
okej dziękuję za pomoc :>
Mam ostateczne pytanie?
czy to mogła być wina uruchomionego Legnacy Mode zamiast UEFI?
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości