Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linux 20.0 MATE problem z google meet
#11
0
W niektórych tego typu programach (miałem podobny problem z Cisco Webex) Chrome ma problem z udostępnieniem mikrofonu. W FF natomiast po kliknięciu zgody na udostępnienie urządzenia wszystko działa.

BTW Gdyby w jakimś momencie dźwięk zanikł, należy opuścić spotkanie i wejść ponownie - to pomaga.
Odpowiedz
#12
0
Nie "grzebałeś" w mikserze, w ustawieniach audio ? Smile
Odpowiedz
#13
0
czesć wszystkim
dzieki za wszelkie sugestie

hm wczoraj działało wszystko ok, dziś włączyłem młodemu komputer na lekce on line i znów po drugiej stronie twierdza ze nas nie słychać
jak powinny wyglądac te ustawienia w mixerze
agdyby tak wyłaczyć pulse audio - tak czytałem troche po necie i to pomaga niekiedy tylko jak sie do tego zabrać
Odpowiedz
#14
0
U mnie jest tak. Mam 4 źródła sygnału. Ponieważ mam mikrofon osobny, to muszę mieć zaznaczone wejście analogowe stereo. Kamerka ma swój wbudowany. Kiedy ją podłączam, to się ustawia na ten mikrofon w kamerze i wtedy słabo słychać. Trzeba wybrać odpowiednie źródło dźwięku po podłączeniu kamery.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#15
0
ja mam wbudowany mikrofon w lapku mam tylko jedno urządzenie automatycznie mi to wybiera i podpina wewnętrzny mikrofon wbudowany dźwięk
Odpowiedz
#16
0
A dźwięk nagrywa? Sprawdzałeś?
Odpowiedz
#17
0
Co do pulseaudio, to w razie problemów często pomaga restart, czyli wykonanie w terminalu pulseaudio -k.


Tu jest kilka "patentów" na restart: https://askubuntu.com/questions/15223/ho...-to-logout
ale zalecam zacząć od pulseaudio -k.
Odpowiedz
#18
0
hejka,
otóż chyba wstępnie odkryłem czemu ktoś mnie nie słyszy prawidłowo podczas połączenia google meet na żywo.
Zauważyłem, że skacze mi czułość mikrofonu wbudowanego w mixerze jest taka opcja mikrofonu jak czułość i poziom wejściowy i właśnie jeśli czułość mikrofonu mam powyżej 28 % to podczas rozmowy na żywo nikt mnie nie słyszy albo same trzaski w głosie. Jeżeli ustawię na mniej np 25% to już działa dobrze. Tylko ta czułość sama się przestawia co ją ustawię na 25% to za chwilkę sama się przestawia co dalej czy można to jakoś zblokować i ustawić na stałe np czułość mikrofonu 25 % robi sie tak na meet sprawdzałem na skypie jest stała
Odpowiedz
#19
0
Czy przypadkiem na Skypie nie masz włączonego automatycznego regulowania głośności mikrofonu? Jeśli tak, spróbuj tę opcję wyłączyć.

Otwórz terminal i uruchom alsamixer. Spróbuj ustawić jak na poniższym obrazku. Te plusy na dole włącza/wyłącza się klawiszem "M".
[Obrazek: gYTO4UXl.png]
Odpowiedz
#20
0
hej u mnie to trochę inaczej wygląda, rzeczywiście w skypie miałem automatyczną głośność mikrofonu, wyłączyłem, a jak mam teraz poustawiać te funkcje i które?
pzdr.
dodam że dzisiaj sprawdzałem na lekcji online przez przeglądrkę firefoxa jak włącze google meet to ta czułość mikrofonu nie skacze ale strasznie program się tnie, obraz zanika i wyłącza spotkanie. Przez chroma wchodzę to z kolei lepszy obraz płynniejszy ale ta czułość mikrofonu skacze samoczynnie i się zmienia na wyższą a wtedy nie słychać młodego jak udziela np odpowiedzi pani

[Obrazek: 9d5o7cLl.png]
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości