Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linux 20.0 MATE problem z google meet
#21
0
Na obrazku widać, że mikrofon jest wyciszony... pobaw się "suwakami" Smile

Może problemem jest podłączenie głośnika i mikrofonu?
Korzystasz z wewnętrznego mikrofonu laptopa, czy z zewnętrznego?
Podpinasz słuchawki, czy głos leci z głośnika?
Czy "wejście" sluchawki/mikrofon to dwie "dziurki", czy jedna?
Jeśli jedna - czyli "kombo", spróbuj podłączyć słuchawki z mikrofonem - czyli z wtyczką 4 pinową.
Więcej do głowy nie przychodzi mi nic.
Odpowiedz
#22
0
- mikrofon wewnętrzny w laptopie
- głos leci z głośnika
- wejście słuchawki mikrofon to 2 dziurki
bawiłem się trochę tymi suwakami zmienia się coś na chwile ale po włączeniu tego google meet to ta czułość i tak sobie wariuje jak pisałem wcześniej do poziomu 28 % jeszcze mnie słyszą, ale powyżej już są zakłócenia. Kurcze na ff znów obraz się tnie, głos się zacina i w końcu wywala połączenie, ale ta czułość się nie zmienia. Ja już nawet chromium ściągnąłem ale ten sam problem co w chrome.
a jak wyłączyć pulseaudio?
Odpowiedz
#23
0
Pulseaudio nie ruszaj Smile
W samej aplikacji googla nie ma jakiejś opcji do ustawiania dźwięku? Nie znam tego więc nie pomogę.
A może spróbuj słuchawek z mikrofonem, lub nawet samego mikrofonu zewnętrzengo... najlepiej jakiegoś taniego Smile
Córa na angielskim (pod W7, co prawda) używa zewnętrznego mikrofonu bo z laptopowym ma na swoim sprzęcie problemy.
Odpowiedz
#24
0
chyba nie ma na to rozwiązania a szkoda bo całkiem fajnie wszystko śmiga


pozdrawiam wszystkich i dziękuję za wszelkie sugestie dobre chęci i spostrzeżenia
Odpowiedz
#25
0
Żona prowadzi lekcje online przy użyciu Microsoft Teams, czasem także na starym laptopie z Linux Mint Xfce (jest lżejszy od Mate). Lekcje są prowadzone głównie przy użyciu samych mikrofonów. Kamerki są włączane tylko w razie konieczności. Jakość dźwięku i obrazu jest dobra i nie przerywa. Wykonywałeś rozmowę testową na Skype? Do konfiguracji dźwięku w tym mikrofonu użyłem aplikacji PulseEffects. Głośność mikrofonu na Linuksie z wbudowanym mikrofonem poniżej 50% (szumy z wentylatora). Skype i Teams te szumy redukują ale już na Cheese i Audacity jest problem. Możesz jeszcze przeglądnąć te porady.
Jeżeli łącze masz słabe, to wybór systemu jest nieistotny.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz
#26
0
(27-11-2020, 21:51)wojtek napisał(a): chyba nie ma na to rozwiązania a szkoda bo całkiem fajnie wszystko śmiga

Co ci szkodzi spróbować zewnętrznego mikrofonu?
Nie zmieniaj samochodu bo ci wycieraczka słabo wodę z szyby zbiera Wink
Odpowiedz
#27
0
nie no pewnie spróbuję jeszcze z tym mikrofonem zewnętrznym jak mi coś wpadnie w ręce, dzięki.


Do "omkar" ja próbowałem już każdego mate i xfce również i jest ta sama sytuacja może moja wysłużona toshiba już się nie nadaje.
Generalnie na skypie wszystko chodzi nic nie szumi można rozmawiać nic się nie tnie.
I
nternet mam w UPC, nie mam z nim problemu, na pozostałych laptopach a działają jeszcze trzy bo trójka dzieci w domu lekcje od rana online plus żona nauczyciel i nie narzeka nikt na internet każdy ma lekcję i wszystko hula tylko tamte lapki na win śmigaja
a trzeciej pocieszce chciałem uruchomić starą toshibke zakurzoną coby na komóreczce nie musiał tyle siedzieć bo jednak monitor w lapku a w komórce to póki co różnica jest
Odpowiedz
#28
0
Gdyby zewnętrzny mikrofon nie działał prawidłowo, to pozostaje ostatnie rozwiązanie - instalacja Windowsa XP. Putin go używa Smile. Nadal można zainstalować w nim aktualnego Skype, przeglądarki internetowe: Comodo Dragon, Firefox ESR 52.9, antywirus Panda Dome (Panda Free Antivirus) i Comodo Firewall.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości