Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linux 20.0 MATE problem z google meet
#1
Thumbs Up 
0
Dzień Dobry wszystkim
ups byłem zmuszony uruchomić laptopa toshiba l300 staruszek żaden win nie wchodził już w gre, na szybko potrzebny był laptop do nauki online dla dziecka poczytałem o linux i wybrałem 20.0 mate wszystko smiga az w szoku jestem ponieważ to moje pierwsze kroki w linuxie nawet nie wiedziałem że istnieje coś alternatywnego  od popularnego win a tu po instalacji pełen podziw i zdziwko ze laptop który leżał juz schowany praktycznie szedł do utylizacji śmiga i tu mam mały problem właśnie z tym śmiganiem podczas łączenia online przez google meet to jest aplikacja do lekcji online co jakiś czas zrywa połączenie na skypie tego nie ma wszystko poza tym śmiga internet hula strony się ładują tylko mam problem z tym google meet podczas lekcji gdy córka mam ową lekcję to cos zaczyna zacinać i  w końcu się wiesza i trzeba na nowo połączyć się. Czy jest na to jakiś sposób, z góry przepraszam jeśli cos nie tak napisałem albo za mało informacji ale na prawdę nie jestem za bardzo w komputerach obeznany do tej pory to poprostu  jeden nowszy laptop z win 10 w domu wystarczył ale teraz jak sie ma 3 dzieci i kazdy potrzebuje lekcji online to sami rozumiecie dzieki za odpowiedzi
Odpowiedz
#2
1
Better response on post RE: linux 20.0 mate proble z google meetChwilę mi zajęło żeby zrozumieć tekst bo bardzo oszczędnie dysponujesz przecinkami.
Nie widzę tu związku z Mintem.
Jeśli inne aplikacje wymagające połączenia z Internetem nie sprawiają problemów, to źródła szukałbym w samym google meet, może serwery są po prostu przeciążone, może łącze za słabe na ten program.
Szukałbym wsparcia u źródła, czyli na stronach google meet.
Odpowiedz
#3
0
dziekuję za opowiedź
Odpowiedz
#4
0
Google Meet to bardzo wymagające narzędzie, zwłaszcza jeśli klasa jest liczna i jednocześnie gada kilkanaście osób. Bez 8 GB pamięci RAM, solidnego procesora i przyzwoitej grafiki będzie zacinać.

Proponuję w Google Meet zmienić widok na "Wyróżnienie", powinno to rozwiązać problem.
Odpowiedz
#5
0
witam,

wszyscy macie rację już próbowałem chyba wszystkiego co było możliwe i klops
dziękuję za odpowiedzi
zdrówka dla Wszystkich
Odpowiedz
#6
0
A sprawdzałeś ustawienia kamery w Meet? Tam jest możliwość zmiany jakości strumienia wideo. Ja do Classrooma używam Google Chrome. Firefox też działa, ale brakuje pewnych opcji, np. dodania obrazu tła. Obie aplikacje są od Googla, więc może w Chromie będzie działać lepiej.
Odpowiedz
#7
Wink 
0
witam,

dziękować za kolejną podpowiedź,[Obrazek: thumbsup.png],[Obrazek: wink.png]  zainstalowałem chroma no chodzi ciut lepiej ale z kolei mam problem z dźwiękiem, znaczy się mnie nikt po drugiej stronie nie słyszy, ja słyszę tylko  moi odbiorcy mówią, że jak coś mówię to słyszą tylko jakieś trzaski dziwne odgłosy[Obrazek: sad.png]
Odpowiedz
#8
0
Sprawdź, czy mikrofon działa w Linuksie, w systemie. To jest osobne urządzenie, czy ten z kamerki?
Odpowiedz
#9
0
mikrofon działa wbudowany widzi go
Odpowiedz
#10
0
Działa, to znaczy nagrywa? Sprawdzałeś w jakiejś aplikacji do nagrywania dźwięku? Czy działa i jest wyświetlany w systemie? Ja miałem tak z kartą Creative SB, która była jako dodatkowa w systemie, że nie mogłem używać mikrofonu. Dopiero przełączenie na tę wbudowaną w płytę rozwiązało problem.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości