Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przechowywanie haseł - aplikacja
#1
0
1) Czy używacie jakiegoś menedżera haseł? Przydałby się jakiś jeden na Linuksa i Windows i ewentualnie Androida. Keepass jest ok? Czy coś innego?
2) Czy przechowywanie haseł logowania w Firefoxie jest bezpieczne?
Odpowiedz
#2
0
1-Polecam keepassxc
2- nie jest bezpieczne lepiej w keepassxc
Odpowiedz
#3
0
(20-11-2020, 12:11)pingwinek napisał(a): 2- nie jest bezpieczne lepiej w keepassxc
A czemu nie jest bezpiecznie?
Odpowiedz
#4
0
(20-11-2020, 12:55)dedito napisał(a):
(20-11-2020, 12:11)pingwinek napisał(a): 2- nie jest bezpieczne lepiej w keepassxc
A czemu nie jest bezpiecznie?
Ja miałem na myśli w przypadku gdy się nie aktualizuje firefoxa i systemu. A tak to mi lepiej keepassxc pasuje bo mam zsynchronizowaną z 3 urządzeniami  Smile
Odpowiedz
#5
0
Czyli jak ktoś aktualizuje system i Firefox, to wtedy przechowywanie haseł w Firefox jest jednak bezpieczne? Smile
Odpowiedz
#6
0
(20-11-2020, 18:30)dedito napisał(a): Czyli jak ktoś aktualizuje system i Firefox, to wtedy przechowywanie haseł w Firefox jest jednak bezpieczne? Smile
Na 100% nie ale w pewnym stopniu można zminimalizować to.
Odpowiedz
#7
0
Nic nie jest na 100% bezpieczne Smile

W Firefox też można synchronizować dane pomiędzy urządzeniami.
Wg mnie przechowywanie haseł w Firefox jest bezpieczne, oczywiście menadżer z firefoxa nie ma takiej samej funkcjonalności jak samodzielny menadżer haseł typu keepassxc, która może uczynić to przechowywanie bardziej bezpiecznym od firefoxa.
Odpowiedz
#8
0
(20-11-2020, 19:39)dedito napisał(a): Nic nie jest na 100% bezpieczne Smile

W Firefox też można synchronizować dane pomiędzy urządzeniami.
Wg mnie przechowywanie haseł w Firefox jest bezpieczne, oczywiście menadżer z firefoxa nie ma takiej samej funkcjonalności jak samodzielny menadżer haseł typu keepassxc, która może uczynić to przechowywanie bardziej bezpiecznym od firefoxa.

Ostatecznie: KeepasXC, baza haseł na NAS, dostęp zdalny do bazy z aplikacji w Windows, Linux i Android. Wtyczki do przeglądarek. Gdyby jeszcze dodać klucz szyfrujący ... Ale tego muszę się dopiero nauczyć. Confused
Odpowiedz
#9
0
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości