Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dostęp root proftpd
#1
0
Koledzy. Szukałem ale nie znalazłem więc będę wdzięczny za wyrozumiałość.
Zainstalowałem dystrybucję mint20 xfce.
Potrzebuję zwłaszcza lokalnie dostęp ftp, zainstalowałem proftpd, niestety na standardowym koncie nie mogę programem winscp ani przesyłać żadnych plików ani ich edytować.
Dostęp zabroniony.
Hasło root założone, niestety nie mogę się zalogować jako root tylko jako user podstawowy.
W putty logując się jako zwykły user jestem w stanie przelogować się na root-a tu niestety nie jestem w stanie sobie poradzić.
Ostatnie pytanie czy po ssh mogę się zalogować bezpośrednio jako root czy zawsze jako standardowy user a później root?
Z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
#2
0
Odpowiedz
#3
0
Dziękuję za odpowiedź. Niestety nie mogę sobie dalej poradzić. Mam edytować plik proftpd.conf? Gdzieś doczytałem, że tam mam dodać poniższy wpis ale to dalej nic nie daje Sad
<Global>
RootLogin on
UseFtpUsers off
</Global>
Odpowiedz
#4
0
Powinno wystarczyć samo RootLogin on
Głupie pytanie, ale dla pewności zapytam, czy restartujesz serwer po zmianach?
Odpowiedz
#5
0
Tak oczywiście restartuję. Może ważne jest jeszcze to że w winscp używam protokołu SFTP czyli port 22. Przy zwykłym FTP łączę się ale mam dostęp do bardzo małej ilości katalogów.
Odpowiedz
#6
0
Patrz w logi serwera, tam zazwyczaj znajduje się odpowiedź lub wskazówka.
Dostęp dla roota nie bez powodu jest domyślnie zablokowany przy połączeniach FTP.
Czy na pewno potrzebujesz taki rozbudowany serwer proftpd do jakiś prostych wymian plików po FTP?
Czemu nie korzystasz z SFTP?.
Odpowiedz
#7
0
(22-11-2020, 15:22)ryan77 napisał(a): Koledzy. Szukałem ale nie znalazłem więc będę wdzięczny za wyrozumiałość.
Zainstalowałem dystrybucję mint20 xfce.
Potrzebuję zwłaszcza lokalnie dostęp ftp, zainstalowałem proftpd, niestety na standardowym koncie nie mogę programem winscp ani przesyłać żadnych plików ani ich edytować.
Dostęp zabroniony.
Hasło root założone, niestety nie mogę się zalogować jako root tylko jako user podstawowy.
W putty logując się jako zwykły user jestem w stanie przelogować się na root-a tu niestety nie jestem w stanie sobie poradzić.
Ostatnie pytanie czy po ssh mogę się zalogować bezpośrednio jako root czy zawsze jako standardowy user a później root?
Z góry dziękuję za pomoc.
Prubowałeś rozwiązania SSH [email protected] to przykład
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości